Щоразу, коли вам важко заснути, використовуйте цю просту техніку дихання. Вона допомагає заспокоїти бурхливий розум і неспокійне тіло всього за кілька хвилин.

Зверніть увагу Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Техніка дихання 4 – 7 – 8

Цей метод дихання був розроблений Ендрю Вейлом – доктором медичних наук, професором медицини та охорони здоров'я, засновником і директором Центру інтегративної медицини.

Техніка дихання 4 – 7 – 8 походить від давньої йогічної традиції. Це практика свідомого контролю дихання. Техніки навмисного дихання, такі як повільне, глибоке дихання, дихання животом і дихання однією ніздрею, використовують для компенсації надмірної активності симпатичної нервової системи (системи стресу), регулювання тривоги та сприяння стану глибокої релаксації.

Як виконувати

Ви можете виконувати дихальний метод 4 – 7 – 8 будь-де і будь-коли. Наприклад, коли лежите в ліжку, намагаючись заснути, перед нервовою зустріччю або після напруженої розмови за обіднім столом. Ось як виконувати:

  • вдихніть через ніс, порахувавши до чотирьох;
  • затримайте дихання, порахувавши до семи;
  • видихніть через стиснуті губи, порахувавши до восьми.

Психотерапевт Сюзанна Бергманн рекомендує повторити цей цикл чотири рази для початку.

Тренуйтеся з дуже легкими, а не сильними вдихами. Якщо ви відчуваєте легке запаморочення, спробуйте прискорити відлік (не потрібно рахувати ідеальні секунди).