Висновки наукових праць стверджують, що куркумін – основний куркуміноїд, що входить до складу кореня куркуми, може позитивно впливати на роботу мозку, покращувати імунітет та нормалізувати рівень цукру в крові. Крім цього, науковці стверджують, що пряність є ефективним засобом для лікування шкірних захворювань, включаючи вугрі, псоріаз, атопічний дерматит та шкірні інфекції.

До теми 11 добавок та трав для відновлення гормонального балансу

Кілька досліджень показали, що куркума може полегшити симптоми при деяких розладах шкіри, утім, всі вони лише на початкових етапах та потребують детальнішого аналізу.

Вугрі

Куркумін проти вугрів
Куркумін є потенційним засобом для лікування вугрів / Фото Pexels

Дослідження на щурах показали, що при використанні гелю на основі куркуміну та лауринової кислоти, у піддослідних покращилася антибактеріальна активність та зменшилися запальні процеси.

Атопічний дерматит

Атопічний дерматит зазвичай починається в ранньому дитинстві й зникає під час пубертату. Та все ж деякі люди стикаються з симптомами хвороби в дорослому віці. Атопічний дерматит проявляється: сухістю, червоними висипаннями, свербежем на різних ділянках шкіри.

Куркумін призводить до стримування активності Т-клітин (білих кров'яних клітин в імунній системі). Дослідження, в якому використовувався крем з екстрактом куркуміну, показало, що він полегшує симптоми дерматиту. Утім, вчені досі не впевнені, який з інгредієнтів крему вплинув на зменшення вираженості проявів захворювання.

Псоріаз шкіри голови

У дослідженні, яке вивчало вплив куркуми на вираженість псоріазу шкіри голови, взяло участь лише 40 пацієнтів. Їх розділили на 2 групи – одна з них отримувала тонік на основі куркуми, інша – використовувала плацебо. Через 9 тижнів виявилося, що першій групі вдалося зменшити симптоми псоріазу.

Проти кіл під очима

Куркумін - дієвий косметичний засіб
Куркумін – дієвий косметичний засіб / Фото Pexels

Ще здавна жінки в Індії використовували куркуму для освітлення шкіри. Сьогодні наука стверджує, що куркумін-гель здатний боротися з фотопошкодженнями шкіри, таких як пігментні плями та кола під очима.

Псоріаз

У дослідженні на тваринах, препарат гелю з 1% куркуміном боровся з запальними процесами, подібними до псоріазу. Результати показали, що антиоксидантні властивості куркуміну можуть зменшити окислювальний стрес при ураженнях шкіри. Крім цього, куркумін перешкоджає ферменту, який відповідає за каталізацію розпаду глікогену в пацієнтів з псоріазом.

Як використовувати спецію

Куркуму можна використовувати у різних формах, в тому числі як ефірну олію, яку зручно додавати до косметичних засобів, шампуню та крему. Саму спецію можна перетворити в пасту та наносити локально – на рани. Також рекомендовано заварювати чаї на основі куркуми, це покращить стан шкіри і допоможе нормалізувати травлення.

Ризики

Що врахувати перед застосуванням куркуміну
Що врахувати перед застосуванням куркуміну / Фото Pexels

Загалом, куркумін має мало побічних ефектів, однак у ході випробувань було повідомлено про декілька побічних реакцій. Врахуйте це, перш ніж використовувати спецію для будь-якої профілактики чи лікування:

  • 7 людей, які отримували 500 – 12 000 міліграмів куркуміну відчули діарею, головний біль та висип через 72 години після застосування;
  • в іншому дослідженні деякі учасники, які отримували від 0,45 до 3,6 грама куркуміну протягом 4-х місяців, повідомили про нудоту, діарею на різних етапах експерименту;
  • у деяких учасників випробувань спостерігалося збільшення рівня лужної фосфатази в сироватці крові (це може свідчити про пошкодження печінки).