Лікарі рекомендують при появі таких симптомів перевірити організм на вміст вітаміну B12. Чим ще небезпечний дефіцит та у яких продуктах варто шукати вітамін, читайте далі.

Цікаво Ви ризикуєте втратити зір: як не треба спати

Чим небезпечний дефіцит вітаміну B12

Вітамін B12 відповідає за продукцію клітин ДНК та еритроцитів, які, своєю чергою, необхідні для транспортування кисню по тілу. Брак еритроцитів призводить до анемії.

Першою у списку симптомів дефіциту вітаміну В12 буде втома. Слідом за нею розвиваються неврологічні проблеми: дратівливість, депресія, зміни у мисленні, почуттях і поведінці, зниження розумових здібностей. Наступний і вже досить критичний стан включає галюцинації і марення, тобто людина може бачити, чути, нюхати чи смакувати те, чого не існує.


Додайте у раціон вітамін В12 / Фото Pexels

Лікарі Самія Сабін і Сюзанна Холройд опублікували у медичному виданні історію пацієнтів з психозом, спричиненим дефіцитом B12. Медики зазначають, що з добавками вітаміну стан хворих покращився протягом 2 місяців.

У двох звітах про випадки обговорюються персекуторні марення та слухові галюцинації у пацієнтів із захворюванням шийного відділу хребців, що, очевидно, ввело в оману лікарів, які спочатку не досліджували можливість дефіциту вітаміну B12. З добавками вітаміну психоз покращився за два місяці, а також було часткове покращення неврологічних функцій,
– повідомляють медики.

На початкових етапах симптоми можна ліквідувати за допомогою правильного раціону: шукайте вітамін у продуктах тваринного походження, зокрема м'ясі, рибі та сирі. Додати у раціон також слід збагачені зернові та дріжджові продукти. При появі серйозніших наслідків дефіцит доведеться ліквідовувати за допомогою ін'єкцій.