При кімнатній температурі чи в холодильнику: як правильно зберігати кетчуп і гірчицю

13 жовтня 2022, 16:03
Читать новость на русском

Якщо у вас колись виникали суперечки щодо того, як і де найкраще зберігати кетчуп і гірчицю, то спішимо вас потішити. Є універсальна відповідь.

Правильне зберігання товарів та продуктів – один із гарантів продовження терміну їхньої придатності та заощадження коштів. Які умови найкращі для кетчупу та гірчиці, читайте далі.

Дізнавайтесь Де, як і скільки часу зберігати волоські горіхи

Де найкраще зберігати кетчуп і гірчицю

Австралійського фахівця Зака Тернера одна з читачок, яка тривалий час мала суперечки зі своїм коханим, запитала, де найкраще зберігати соуси. Жінка ставила кетчуп і гірчицю в холодильник, а чоловік залишав їх на полиці.

Відповідь була доволі простою і несподіваною – місце не є надто принциповим. Відкриті кетчуп та гірчицю не обов'язково зберігати у холодильнику, адже для окремих соусів це не є важливим. Йдеться про томатний соус, соус барбекю та гірчицю.

Вони не потребують холоду через високу кислотність та обробку. Навіть після першого використання у них доволі довгий час не розростаються патогенні мікроорганізми.


Підказуємо, як правильно зберігати кетчуп, гірчицю та інші соуси / Фото Pexels

Щодо окремих видів гірчиці ситуація дещо інша. Якщо це діжонська чи з хроном, то її варто помістити у холодильник. Таке зберігання додатка допоможе якомога довше зберегти насичений смак.

Унікальний підхід у лікуванні різних захворювань, що працює вже понад 85 років. Більше дізнайтесь тут.

Лікар також наголошує на тому, що треба уважно читати рекомендації щодо зберігання, які прописані на упаковці продуктів, враховувати термін придатності та не вживати те, що сумнівно пахне та смакує.

Рекомендації щодо зберігання інших додатків:

  • Мед. При охолодженні може кристалізуватись, тому тримайте його при кімнатній температурі та подалі від сонця.
  • Кунжутне і арахісове масло. Якщо зберігати на полицях кухні, то вони миттєво втратять свої чудові смакові властивості. 
  • Соєвий соус. Він піддається ферментації, тому можете сміливо залишати його на полиці. 
  • Кленовий сироп. Найкраще місце для нього – холодильник. Якщо залишите його в шафці, то він покриється пліснявою.
  • Домашній майонез. Під час приготування використовують яйця, тому зберігайте його в холоді. Термін придатності обмежений: 3 – 4 дні.