Суха шкіра на обличчі може неабияк зіпсувати настрій – на неї дуже складно наносити макіяж, вона свербить та виглядає не надто здоровими. Можливими причинами, через які ви можете зіштовхнутися з цією проблемою, поділилася докторка медичних наук Дайан Медфес.

Цікаво Ось як потрібно знімати гель-лак, щоб не пошкодити нігті

Ви використовуєте надто багато "активних речовин"

Можливо, вам доводилося чути, що саліцилова кислота та вітамін С надзвичайно корисні для стану шкіри. І це правда – але тільки у тому випадку, якщо ви використовуєте їх у помірних кількостях. Та якщо перестаратися з ними, ваша шкіра може навіть погіршитися.

Річ у тому, що активні речовини – це ті інгредієнти, які допомагають з певними конкретними проблемами зі шкірою – наприклад, темні плями чи вугрі, і вони насправді досить потужні.

Проблема виникає, коли люди перестараються, тому що навіть для нормальної, жирної чи нечутливої ​​шкіри використання занадто сильної кількості агресивних продуктів може позбавити ваш шкірний бар’єр вологи,
– поділилася докторка медичних наук Шаса Ху.

Тож замість того, щоб користуватися активними речовинами на постійній основі, беріть їх лише тоді, коли у вас з'являються деякі конкретні проблеми зі шкірою та уникайте надто частого та одночасного використання багатьох засобів.

Ви використовуєте скраби

Ви могли думати, що очищувальні засоби та скраби – це те, що допомагає відлущити мертві клітини шкіри та покращити її, проте це може дати зовсім протилежний ефект.

Річ у тому, що досить важко контролювати ступінь відлущування, і здебільшого люди використовують надто багато продукту або ж скрабують лице надто сильно. А всі ці дії можуть завдати шкоди шкіряному бар'єру та зробити його менш ефективним для утримання води.


Скраби можуть викликати сухість шкіри / Фото Pexels

Втім, це не означає, що ви повинні повністю уникати скрабів – та замість горіхового чи цукрового скрабу ви можете використати хімічні ексфоліанти, наприклад, гліколеву чи молочну кислоти.

Ви знімаєте макіяж серветками

Якщо ви повернулися пізно ввечері і вже не маєте сил на миття обличчя чи подвійне очищення, ви можете піддатися спокусі взяти одноразову серветку, щоб видалити нею і туш, і тональний крем, і помаду. Втім, саме це може бути причиною того, що ваша шкіра виглядає дуже сухою.

Перш за все, серветки найчастіше недостатньо, щоб очистити і макіяж, і бруд, що накопичився на лиці протягом дня. І якщо макіяж закупорить пори, зрештою це може призвести до неприємних висипань. Окрім того, тертя у делікатних зонах навколо очей може пошкодити шкірний бар'єр та висушити лице.