Коли ваш манікюр, який ви зробили місяць тому, починає облазити, у вас може з'явитися спокуса віддерти його повністю. Та краще цього не робити і спершу дізнатися про професійні поради зі зняття гель-лаку від дерматологині Діани Медфес.

Цікаво Пийте ці 4 напої для плаского живота: поради дієтологині

Чи шкідливий гель-лак для нігтів

Гелевий манікюр дуже популярний саме через те, що він досить стійкий і його потрібно оновлювати всього раз на 3 – 4 тижні, тому для більшості людей він виправдовує пов'язані з ним витрати.

Втім, гелевий манікюр і справді може накшодити вашим нігтям. Перш за все, його важко видалити, і цей процес може бути дуже важким як для самих нігтів, так і для кутикул. Але ще одна проблема, про яку ви могли й не замислюватися – це вплив ультрафіолетового випромінення. Виявляється, навіть цей короткочасний валив може спричинити пошкодження ДНК, що згодою може призвести навіть до раку шкіри.

Втім, це не означає, що вам потрібно негайно відмовитися від гелевого манікюру. Ви можете убезпечити себе, нанісши на руки водостійкий протисонцевий крем.

Але ось що точно нашкодить вашим нігтям, так це зривання гель-лаку. І коли він починає сколюватися, це може призвести до лущення, сухості та тріщин на поверхні нігтів.


Зняття гель-лаку може пошкодити ніготь / Фото Pexels​

Як зняти гель-лак вдома

Один з найбезпечніших та найпростіших способів зняти гель-лак – це взяти ватні диски, змочити їх ацетоном та прикласти до нігтів. Після цього загорніть нігті в фольгу та залиште їх так на 10 хвилин. Ацетон послабить гель, і ви зможете стерти увесь лак, а залишки зішкребти пилочкою для нігтів.

Та якщо ви не маєте ацетону чи фольги, ви можете просто відпиляти верхні шари гель-лаку. Але тут головне – діяти неспішно і обережно, щоб не пошкодити ніготь.

А якщо ви все ж вирішили скористатися ацетоном, не забудьте перед цим захистити кутикулу, адже ця речовина може спричинити сухість шкіри та подразнення навколо нігтя. Після використання ацетону нанесіть на ніготь та кутикулу спеціальну олію або вазелін.