Часто випадіння волосся пов'язують з генетикою, але насправді ваш спосіб життя впливає на його стан набагато сильніше. Через ці фактори пасма починають випадати раптово або тільки на певних місцях шкіри голови.

До слова Ви пітнієте під час плавання, і ось що потрібно з цим робити

Гормональні зміни

Часто саме зміни у гормонах провокують випадіння волосся з боків голови, витончення пасм та ламкості. Спричиняють це андрогени у волосяних фолікулах, проте він по-різному впливає на чоловіків та жінок.

У чоловіків витончення волосся, швидше за все, відбувається на лінії росту волосся та у верхній частині шкіри голови, тоді як у жінок першою ознакою є витончення по лобові, хоча воно також може вплинути на боки,
– пояснив доктор Роберт Фінні.

У жінок гормональні зміни можуть спричинити вагітність, пологи або ж менопауза. Втім, зазвичай це тимчасова ситуація. До випадіння волосся також може призвести зниження рівня естрогену та прогестерону.

Лікарі попереджають, що на якість волосся впливають також захворювання щитоподібної залози та хвороби, пов'язані з імунною системою.

Ви неправильно заплітаєте волосся

Ще одна поширена причина витончення волосся – невдалі зачіски, які жінки часто роблять протягом багатьох років. Зокрема, якщо ви відчули, що ваше волосся стало ламким та рідким, спробуйте уникати тугих хвостиків та кіс, і ви дуже швидко помітите позитивні результати. Також на заваді гарній зачісці можуть стати перуки та тісні головні убори.


Ваша зачіска може спричинити випадіння волосся / Фото Pexels

Також причиною випадіння волосся можуть бути й специфічні ліки – зокрема препарати, що використовують для лікування артриту, раку, захворювань серця та депресії.

Неправильний раціон

Дефіцит вітамінів, який призводить до випадіння волосся, є надзвичайно рідкісним явищем у розвинених країнах, якщо тільки людина не сиділа на швидкій дієті та не споживала недостатньо калорій для підтримки нормального функціонування,
– поділився доктор Фінні.

Тож погана дієта нечасто стає причиною витончення волосся, та все ж варто слідкувати за тим, що ви їсте, адже деякі продукти можуть не тільки підтримати ваше здоров'я, але і зміцнити шкіру голови та волосяні фолікули.

А ось стрес стає причиною погіршення якості волосся набагато частіше. Часто в людей починає випадати волосся після нещасних випадків, травм чи інших емоційних потрясінь.