Вже котрий день за нашими вікнами панує зима. Короткий світловий день, холодні вітри, невтомний дощ і сніг кличуть за собою застуду. Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) не оминають ні дорослих, ні дітей. І це не дивно, адже віруси передаються від людини до людини декількома шляхами:

 • повітряно-крапельним;
 • статевим;
 • через кров.

Профілактика ГРВІ
Людина може не здогадуватися, що є носієм вірусу / Фото Gettyimages

Іноді людина навіть не підозрює, що є носієм вірусу. Хвороба може не проявлятися та протікати без будь-якої шкоди здоров’ю. Тому в сезони застуд та ослабленого імунітету важлива своєчасна профілактика застудних захворювань. Саме цей простий крок захистить вас від потенційних ускладнень.

Часто застуда може стати причиною розвит­ку ангіни, фарингіту, трахеїту, ларингіту, синуситу. Також вірусні захворювання можуть спровокувати пневмонію, яка виникла внаслідок приєднання бактеріальної інфекції.

Як захистити себе і дітей від вірусної атаки

Як захистити себе та дітей від ГРВІ
Як захистити себе та дітей від ГРВІ / Фото Інфографіка 24 каналу

 • Джерелом вірусу є виключно людина, відповідно, вам потрібно зменшити кількість комунікацій. Чим менше людей оточує вас в закритому просторі, тим менше шансів захворіти.
 • Дуже важливо регулярно мити руки, користуватися дезінфікуючими серветками, ні в якому разі не торкатись обличчя брудними руками.
 • Медична маска здоровій людині не потрібна. Але, якщо людина має симптоми ГРВІ, то маска може захистити оточуючих від зараження.

Якщо ж уникнути хвороби не вдалося – вам допоможе комплексне лікування.

Як обрати препарат для профілактики та лікування ГРВІ

Як обрати препарат для профілактики ГРВІ
Як обрати препарат для профілактики ГРВІ / Фото Gettyimages

По-перше, порадьтеся зі своїм лікарем. Якщо не маєте сімейного лікаря, найдіть фахівця, якому можете довіряти. Памятайте, що ваше здоров’я – найцінніша річ, яку варто берегти. По-друге, думайте критично, аналізуйте. Сьогодні в вільному доступі є вся інформація про будь-який препарат, що призначає лікар або пропонують в аптеці.

При виборі препарату зверніть увагу на:

 • Чи зареєстрований препарат в державному реєстрі лікарських засобів України.
 • Хто виробник препарату. Обирайте відомі компанії, засоби яких зареєстровані в держреєстрі та мають офіційно затверджені показання до застосування.
 • Переконайтесь, що засіб не лише ефективний, а й вивчений за допомогою контрольованих досліджень. Якщо під час таких досліджень спостерігались побічні реакції, вони обов’язково будуть зафіксовані.
 • Важливою складовою прогнозу для одужання від будь-якого захворювання є безпосередній вплив препарату на збудник, що її спровокував. Тобто він повинен діяти на причину розвит­ку хвороби – віруси.
 • Зверніть увагу на безпечність препарату. Чи дозволений він для застосування малечі, адже саме діти, згідно зі статистичними даними, в холодну пору року хворіють частіше ніж дорослі.

Під усі названі характеристики підходить препарат Енгістол, який створений на природній основі.

Енгістол
Енгістол для профілактики / Фото Heel

Згідно з інструкцією, препарат можна застосовувати для запобігання грипу та ГРВІ. Найчастіше профілактичний комплекс проводять перед початком сезонного сплеску захворюваності на ГРВІ, а також після контакту з людьми, що мають ознаки застуди.

Препарат застосовують не лише профілактично, але й з метою лікування грипу (А і В), парагрипу, аденовірусу та інших ГРВІ та у складі комплексної терапії при багатьох інших вірусних захворюваннях.

Компоненти препарату чинять протизапальну, дезінтоксикаційну, регенеруючу дію, яка заснована на активації захисних сил організму та нормалізації його функцій.

Енгістол у вигляді таблеток дозволений до застосування у дорослих, вагітних та дітей з народження.

Таким чином, Енгістол перевірений часом препарат для профілактики та лікування застуди та ГРВІ для всієї родини!