Здоров'я і молодість шкіри можна зберегти не тільки правильним і регулярним доглядом за нею. Важливо ще дотримуватися збалансованого харчування та вживати певні харчові добавк.

Цікаво Як вибрати сонцезахисні окуляри: 4 поради лікарки

Згідно з дослідженнями, в цілях профілактики фотостаріння найбільш ефективні добавки з колагеном, функціональними маслами (тобто оброблене масло, яке не містить транс-жирів), вітамінами, особливо С і Е, лікопенами, β-каротинами і пробіотиками.

Добавки з лікопеном і β-каротином захищають не тільки шкіру. Це антиоксиданти, які допомагають клітинам боротися з окислювальним стресом, зберігаючи здоров'я в цілому і захищаючи від розвитку раку.

Догляд за шкіроюДогляд за шкірою / Фото Prevention

Продукти для збереження молодості шкіри

Лікопен і β-каротин у великій кількості міститься в овочах і фруктах червоного і оранжевого кольору:

  • томатах,
  • гранатах,
  • ягодах,
  • кавуні,
  • болгарському перці,
  • моркві.

Для кращого засвоєння β-каротину рекомендується його поєднувати з жирами. Наприклад, коли готуєте моркву, додайте трохи рослинного або вершкового масла.

Потужним захисником проти фотостаріння шкіри є какао-боби та часник. Тому чашка кави або какао не тільки допоможе підбадьоритися, але і зробить шкіру більш стійкою до впливу ультрафіолету.

Важливо Корекція ділянок навколо очей: відповіді на поширені питання

Проте людям, які мають захворювання органів травлення, варто бути обережними із вживанням часнику. В такому випадку більше можуть підійти харчові добавки з часником.