Вплив УФ на очі може призвести до фотокератиту (опіку рогівки) чи підвищити ризик розвитку катаракти, онкологічних захворювань (увеальної меланоми). Цими станами можуть страждати всі, утім, існують люди з підвищеним ризиком.

Читайте також Чому пандемія коронавірусу порушує зір та як з цим боротися

До цієї категорії належать

  • люди зі світлими очима;
  • пацієнти після оперативних втручань (видалення катаракти);
  • професії, при яких є використання штучного УФ-випромінювання чи тривале перебування на вулиці (спортсмени);
  • люди, які приймають фотосенсибілізаційні препарати.

Ось рекомендації, які допоможуть вибрати окуляри, які захищають:

1. 100% захист

Лінзи повинні блокувати 100% шкідливого випромінювання. Переважно на окулярах це представлено інформацією в інструкції чи на етикетці, де зазначено – UV 400.

Як перевірити чи справді на ваших окулярах є УФ-фільтр, окрім маркування? У магазинах оптики це можливо зробити на спеціальному приладі – спектрометрі.

2. Більше – краще

Чим більше покриття від сонцезахисних окулярів, тим менше шкоди від сонця. Але пам'ятайте про комфорт.

3. Темні лінзи не захищають краще, а можуть зовсім не блокувати УФ-промені

Деякі окуляри оснащені бурштиновими, зеленими або сірими лінзами, цим самим вони збільшують контраст, що може бути корисно для спортсменів.

4. Поляризаційні лінзи блокують сонячні відблиски, а не УФ-промені

Це не забезпечує більшого захисту від сонця, але робить водіння авто чи перебування на воді безпечнішими та приємнішими.

Окрім правильно підібраних окулярів, не забувайте про прості та надійні методи – знаходьтесь в тіні, уникайте прямих сонячних променів з 10 – 16:00, носіть головний убір, одяг з довгими рукавами/штани (також є спеціальний одяг з захистом від УФ), наносьте сонцезахисний засіб для шкіри, коли це необхідно.