Шлунково-кишковий тракт (ШКТ) – це система органів, призначена для перетравлення їжі, отримання з неї поживних речовин, їх всмоктування в кров та виведення неперетравлених залишків з організму.

Враховуючи це визначення, можна сказати, що шлунок – один з найважливіших внутрішніх органів і саме від його стану залежить не тільки процес травлення, але й вся робота нашого організму. Тим паче, окрім травлення, він виконує й такі функції:

  • захист від поширення з ШКТ бактерій і токсичних речовин, що надійшли з їжею (тобто "бар’єрна" функція);
  • підтримання імунітету;
  • участь в обміні речовин.

Причини болі у шлунку

Причини порушень травлення / Фото Gettyimages

Збій в роботі ШКТ, який не пов'язаний з виразковою хворобою або іншими ушкодженнями, називається функціональним. Він може проявитися через інфекції, загибель корисних шлунково-кишкових бактерій ("дисбактеріоз") чи потрапляння в організм алергену. З іншої сторони проблеми в роботі ШКТ часто спровоковані сильним або тривалим стресом. Тож, розповідаючи про шлунок, на думку не дарма приходить думка, що всі наші хвороби походять від нервів.

Причини шлунково-кишкових дисфункцій

Як вже говорилось, стрес і нервове перенапруження – одна з основних причин шлунково-кишкової проблематики.

Наступним в списку основних причин функціональних розладів шлунка і кишківника є дисбіоз, спровокований порушенням співвідношення кількості корисних та умовно корисних бактерій (наприклад, після прийому антибіотиків, від неправильного харчування). Це викликає біль, здуття, проноси / закрепи, тяжкість в животі, розлади шлунку.

В здоровому шлунку існує баланс між соляною кислотою і шлунковим слизом. Соляна кислота бере участь у більшості етапів процесу травлення та знищує мікроби, які потрапляють до шлунку. Слиз захищає внутрішні стінки шлунку від шкідливого впливу кислоти. Тому внутрішня оболонка шлунку так і називається – слизова. Якщо кислоти занадто багато, а шлунковий слиз не може впоратися зі захисною функцією – людину починає турбувати печія та інший дискомфорт у верхніх відділах живота.

Також розлад шлунку виникає внаслідок вживання "важкої", жирної або солодкої їжі у великих кількостях. А також може бути пов’язаний зі споживанням алкоголю. Щодо здуття живота – однією з найпоширеніших причиною проблеми є повітря, яке потрапляє в ШКТ й залишається там після:

  • занадто швидкого споживання їжі,
  • пиття газованих напоїв,
  • розмови під час прийому їжі.

Як уникнути розладів ШКТ

Як уникнути розладів ШКТ / Фото Gettyimages

Ознаки дисфункції шлунку

Основними проявами розладу шлунку є:

  • біль в животі;
  • здуття живота;
  • блювання;
  • діарея;
  • загальне нездужання.

Як убезпечити себе

  1. Насамперед слід налагодити режим регулярного харчування, а також зважати на якісні особливості раціону та кількість спожитої їжі.
  2. Не переїдати та не виснажувати організм голодуванням.
  3. Підтримувати корисну кишкову мікрофлору, за допомогою регулярного вживання кисломолочних продуктів або пре- та пробіотиків.
  4. Важливо справлятись зі стресом. Добре допомагає збалансоване харчування і здорова фізична активність – йога, пілатес, біг, піші прогулянки.

На жаль, повністю виключити стрес з повсякденного життя неможливо, але за допомогою психологічного настрою і натуральних препаратів можна контролювати свій емоційний стан та реакції на стрес. Зверніть увагу на Нервохеель. Цей легкий заспокійливий і протитривожний засіб застосовують при стресі, знервованості та для нормалізації сну.

Препарати

Нервохеель / Фото Heel

Як бути в ситуації, коли не вдалося уникнути розладу шлунку

В таких випадках варто проконсультуватися з лікарем та звернути увагу на препарати, що активують захисні сили організму та нормалізують порушені функції. Наприклад, Нукс воміка-Гомакорд.

Препарати

Нукс воміка-Гомакорд / Фото Heel

Завдяки унікальній комбінації речовин рослинного та мінерального походження, цей препарат чинить протизапальну, дезінтоксикаційну, спазмолітичну та жовчогінну дію. Рекомендований для застосування дорослим та дітям від 2 років.

Серед показань:

  • Функціональні порушення та запалення з боку шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура та печінки
  • спастичний запор
  • виразковий коліт та дивертикуліт
  • гастрит і дуоденіт (гострий та хронічний),
  • виразка шлунка
  • дисбіоз кишечнику
  • метеоризм

Застосування. Краплі розчинити у 10 мл води та випити, затримуючи на кілька секунд у роті.

Якщо симптоми зберігаються більш ніж 7 днів або спостерігається погіршення стану, необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Будьте здорові!