Попри поширеність та велику кількість летальних випадків багато хто недооцінює це захворювання. Розповідаємо у нашому матеріалі про міфи, які ходять навколо цієї недуги.

До слова Це значно простіше: як захистити себе від раку

6 міфів про інсульт

Інсульт – це хвороба серця

І справді, ризики захворювання напряму пов'язані з серцево-судинною системою, проте інсульт також може спровокувати і мозок. Це захворювання спричинене закорковуванням або розривом артерій чи вен у мозку. Безпосередньо з серцем пов’язаний інфаркт, який виникає через блокування кровотоку до серця.

Профілактика неможлива

Якщо заглянути у список захворювань та шкідливих звичок, які спричиняють інсульт, ви зрозумієте, що захворювання все ж можна передбачити та захистити себе від нього. Найпоширенішими факторами, які впливають на розвиток інсульту, є гіпертонія, куріння, високий рівень холестерину, ожиріння, діабет, травма голови або шиї, аритмія. Подбавши про себе та захистивши себе від цих захворювань, ви автоматично знижуєте до мінімуму ризики розвитку інсульту.

Змініть спосіб життя, додайте фізичну складову, подбайте про правильний раціон і захворювання не постукає у ваше життя.

Профілактика інсульту можлива / Фото Pexels

Інсульт не лікується

Незворотні наслідки інсульту часто лякають багатьох хворих, проте невідкладне лікування може врятувати вас. На допомогу приходять ін’єкції препарату, які руйнують тромби, тромбектомія або хірургічне втручання. Чим швидше ви звернетесь у медичний заклад, тим більше шансів врятувати себе, адже кожна хвилина ігнорування симптомів завдає більше шкоди вам і наближає до летального наслідку.

Інсульт трапляється тільки у старших людей

Звісно, вік є одним із визначальних факторів для цього захворювання, проте далеко не головним. Дослідження доводять, що після 55 років кожні десять років ризик інсульту подвоюється. Інше дослідження виявило, що близько 15% усіх ішемічних інсультів трапляються у молодих людей і підлітків.

Зверніть увагу Вам негайно потрібно до лікаря: 5 неочевидних ознак, що у вас хворе серце

Інсульт завжди викликає параліч

Інсульт, на жаль, є основною причиною втрати працездатності, але не кожен стикається з такими складними наслідками. Дослідження показує, що хвороба призводить до паралічу чи зниження рухливості у більш ніж половини випадках серед хворих старших 65 років. Проте наслідки залежать також і від інших факторів, зокрема кількості ураженої тканини.

Наслідки інсульту / Фото Pexels

Якщо постраждала більше ліва сторона, то ви, ймовірно, зітнетесь з такими наслідками:

  • параліч правої сторони тіла;
  • мовленнєві проблеми;
  • сповільнена поведінка;
  • втрата пам'яті.

Якщо постраждала права сторона:

  • проблеми з зором;
  • гіперактивність;
  • втрата пам'яті.

Інсульт не спадковий

Якщо серед ваших рідних є хворі на серповидноклітинну анемію, генетичне захворювання, ризик розвитку інсульту у вас зростає. Також впливати на підвищені ризики захворювання може шкідливий спосіб життя у всіх членів сім'ї. Тож погані звички у поєднанні з генетичною складовою можуть спровокувати захворювання.