На думку експертів, найбільше від роботи в ліжку можуть постраждати молоді люди. Це зумовлено тим, що вони не відразу відчують негативні наслідки на своє здоров’я. Проблеми можуть проявитися значно пізніше, навіть через кілька років.

Читайте також Як на наше обличчя впливає стрес, гіподинамія та робота за комп'ютером

Ергономічні ризики

  • Експерти з охорони здоров’я дослідницької клініки Мейо стверджують, що від постійного перебування в горизонтальному положенні насамперед страждає постава.
  • Ваша шия, спина, стегна та інші частини тіла постійно напружені, коли ви лежите на м’якій поверхні.
  • З часом можуть початися головні болі, розвинутися сутулість, артрит, біль у кістках, зв’язках та м’язах шиї.


Робота в ліжку може спричинити проблеми зі здоров'ям / Фото pexels

Гігієна сну

Спеціалісти зі сну університету Джона Хопкінса в американському штаті Меріленд вважають, що робота в ліжку також є шкідливою для продуктивності та звичок сну.

Вони пояснюють, що існує так зване поняття гігієни сну. Коли ви одягаєте піжаму на ніч – це хороша гігієна сну, адже вона сигналізує вашому організму, що настав час спати. А якщо ви у ліжку прокручуєте стрічку в соцмережах, читаєте повідомлення чи нагромаджуєте свою голову різними думками, це – погана гігієна сну.

Отже, коли ви влаштовуєтеся в ліжко з ноутбуком, телефоном і іншими необхідними речами, які щодня вимагає ваша робота, ваш мозок і тіло з часом перестають асоціювати ліжко з відпочинком. Це є причиною того, чому пандемія призвела до "коронасомнії" – глобального сплеску безсоння та розладів сну, які супроводжував COVID-19.


Можна порушити режим сну, працюючи в ліжку / Фото pexels

Експерти вважають, що порушення сну чи біль у тілі, або одне й друге означатиме, що ви будете менш продуктивними, креативними та цілеспрямованими. Відповідно від цього може постраждати якість роботи.

До речі Чому режим сну не варто зсувати навіть на годину: результати дослідження

Поради тим, хто й надалі працюватиме в ліжку

  • Спробуйте якомога ближче відтворити позу сидіння у вертикальному положенні та уникайте напруги у будь-якій частині вашого тіла.
  • Згорніть подушку і підкладіть її під поперек для підтримки, також підкладіть подушки під коліна.
  • Якщо є можливість відокремити дисплей від клавіатури, поставте його на рівні очей або трохи вище.
  • Не працюйте за комп’ютером, лежачи на животі, адже ця позиція дуже напружує шию і лікті.