Успіх схуднення криється в одному надважливому компоненті для організму – клітковині. Її найчастіше можна зустріти у фруктах та овочах, тому йтиметься сьогодні про них.

Цікаво Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Які продукти допоможуть схуднути

Чорниця

Чорниця вміло подбає про здоров'я кишківника, зупинить старіння шкіри та посприяє зниженню ваги. Також ви зможете отримати цілий комплекс позитивних ефектів для організму. Її ще й дуже легко інтегрувати у ранковий прийом їжі, наприклад, додати у кашу, пудинг чи доповнити млинець.

Флавоноїд антоціанін, які є у складі продукту, допомагає організму виробляти адипонектин. Цей гормон відповідає за зниження рівня глюкози, стримування потягу до їжі та прискорення обміну речовин.

Ягоди мають низьку калорійність – приблизно від 32 до 57 калорій на 100-грамову порцію (залежно від ягоди), що робить їх хорошою низькокалорійною їжею для додавання до дієти, особливо якщо ви намагаєтеся схуднути. Крім того, ягоди містять багато антиоксидантів. Тому доцільно включити їх у свій раціон, незалежно від того, хочете ви схуднути чи ні,
– пояснює дієтологиня Джона Бурдеос.

Грейпфрут


Додайте грейпфрут у раціон / Фото Pexels

Цей цитрусовий фрукт стане чудовим джерелом клітковини та поживних речовин. У складі є особливо багато вітаміну С, вітаміну А та антиоксидантів. Перевагою для фігури стане і низька калорійність – у продукті середнього розміру всього 52 калорії, але як багато насичення. Стане перевагою для організму і значна кількість води, яка гарно зволожує тіло.

Диня

Дині, всупереч протилежно солодкому смаку, належать до сімейства гарбузових, тобто автоматично стають родичками огірків і кабачків, які здобули свою популярність завдяки впливу на кишківник. Вона стане і чудовою супутницею у схудненні, адже городня представниця ну дуже смачна та низькокалорійна. Починати ранок з такого овоча – одне задоволення. В одній чашці залежно від сорту може міститись від 46 до 61 калорії.

У них також багато води, щоб допоможе зі зволоженням і відчуттям ситості, забезпечуючи при цьому невеликою кількістю калорій. Подібно до яблук і ягід, дині можна нарізати й додавати до пластівців, йогурту та смузі,
– рекомендує дієтолог.

Банани

Ви досі не впевнені, що банани корисні для схуднення? Спішимо розвіяти всі міфи про цей надсмачний продукт. Вживання його вранці допоможе прискорити метаболізм і схуднути. Чим менш стиглий продукт, тим менше у складі крохмалю. Зелені фрукти також наповнені вуглеводами, що довго перетравлюються та засвоюються. Переваги знайде для себе і мікробіом кишківника, від якого залежить чи не все ваше фізичне та навіть психологічне здоров'я.