Ваші спроби схуднути можуть бути даремними, якщо у свій раціон ви помилково включили ці продукти. Ділимось добіркою, яка допоможе набрати зайві кіло вже цієї осені.

Дізнайтесь Лібідо, менструації та репродуктивна функція: як війна впливає на жіноче здоров'я – дослідження

Продукти, які допоможуть ефективно набрати вагу

Вівсянка

Правильний понеділок, коли ви нарешті наважились схуднути, часто починають саме з вівсяних пластівців, які ми звикли заливати окропом і смакувати з фруктами. Але цей "корисний сніданок" насправді наповнить ваш організм лише порожніми вуглеводами. Вони не дають тривалого насичення та стають причиною стрибка цукру в крові, що програмує організм на ожиріння. Незабаром після нібито корисного сніданку настає відчуття шаленого голоду.

Рекомендуємо обирати тверду вівсянку або замінити її на овес. Розмір порції можна вимірювати стиснутим кулаком.


Вівсянка та сухофрукти шкідливі для фігури / Фото Unsplash

Сухофрукти

Користь цих продуктів неодноразово була доведена, але на час схуднення їх краще виключити з раціону. Річ у тім, що сухофрукти впливають на рівень глюкози в крові. Чим вищий глікемічний індекс продуктів, тим швидше підвищується рівень глюкози.

До речі, цукор дієтологи рекомендують замінювати екстрактом стевії, який містить 0 калорій, але має специфічний гіркуватий присмак, який ви перестанете відчувати вже за кілька днів.

Овочі

Не варто всіх городніх представників сприймати за ворогів. Адже у список небажаних для вживання за версією дієтологів потрапляють лише: буряк, кукурудза, морква, зелений горошок. Це прості вуглеводи, які лише ускладнюють та сповільнюють процес схуднення, стимулюючи підвищення рівня цукру. Разова норма споживання – не більше 100 грамів.

Фрукти

Солодкі ягоди-фрукти – ворог №2. Особливо якщо ви полюбляєте споживати такі плоди без міри. У цьому випадку важливий контроль, адже деякі фрукти містять особливо велику кількість цукру.

Варто дотримуватись таких норм на день: 1 – 2 несолодких яблука, ½ грейпфрута, зелені банани або до 300 грамів ягід. Рекомендуємо їсти фрукти в першій половині дня: додавати у сніданок чи обирати на перекус. Солодкого кавуна, винограду, хурми краще уникати.


Солодкі фрукти допоможуть набрати вагу / Фото Unsplash

Кисломолочні напої

Від цих продуктів ви точно не чекали такого удару, але так – вони теж шкідливі для фігури. Кефір, йогурт, кумис, айран, кисляк, ряжанка мають жирність і містять цукор та фруктові наповнювачі. Добова норма кефіру чи йогурту всього 250 – 300 грамів. До того ж варто віддавати перевагу нежирним продуктам (оптимально 1,5%), без вмісту цукру та інших наповнювачів.

Рекомендуємо вживає кисломолочні напої за годину до сну – це зміцнює сон, а вранці полегшує спорожнення кишківника.

Цікаво Як працює імунна система: детальний гід вашим організмом

Фруктові фреші

Разом з дозою вітамінів, необхідних організму, ви вичавлюєте з фруктів чимало цукру. Тому для приготування дієтичних напоїв найкраще підійдуть несолодкі фрукти та ще краще з'їдати їх повністю. Так ви отримаєте подвійну порцію клітковини, корисної для кишківника. Або ж віддавайте перевагу овочевим фрешам.