Вчені досліджували вплив шуму (звуки сирен, сигнали авто, дорожній трафік) на організм. Розповідаємо про наслідки детальніше.

Цікаво Чи може весна вплинути на погіршення сну

Як шум впливає на артеріальний тиск

Експериментів щодо зв'язку між шумом та розвитком гіпертонії було чимало. Черговий з них поставив крапку у суперечках. Результати показали, що вже самих звуків автомобілів, що проїжджають поруч, і дорожнього руху достатньо, щоб викликати підвищення артеріального тиску. А тепер уявіть, що буде, якщо додати сюди ще регулярні сирени та гучні сигнали.

Ми були трохи здивовані, що зв'язок між шумом дорожнього руху і гіпертонією виявився стійким навіть після поправки на забруднення повітря,
– ділиться думками провідний автор дослідження Цзін Хуан.


Трафік та шум погано впливають на здоров'я / Фото Pexels

Попередні дослідження, присвячені цьому питанню, показували, що транспортний шум і гіпертонія пов'язані між собою, але не було чіткого причинно-наслідкового зв'язку. Тепер це виправили. Було проаналізовано 240 тисяч осіб (40 – 69 років), які не мали гіпертонії до початку експерименту. Потім було оцінено рівень шуму від дорожнього руху відповідно до наданих адрес проживання.

Спостереження тривало 8 років. Виявилось, що люди, які живуть поблизу доріг, частіше мають високий кров'яний тиск. Ризик розвитку хвороби зростав разом з отриманою дозою шуму. Особливе "комбо" спостерігалось в осіб, на яких ще додатково впливало забруднене повітря.

Проведена робота є корисною, адже допоможе в розробці заходів з охорони здоров'я. Це може конвертуватись у встановлення суворіших правил, покращення стану доріг та міського дизайну, інвестиції в передові технології для тихіших транспортних засобів.