Любителям кави варто знати, що цей напій принесе вам чимало переваг – від збільшення енергії до потенційного ефекту спалювання жиру. Дозволяється пити до 4 чашок на день, якщо будете вживати більше – кава принесе лише шкоду.

Читайте також Ці 5 чаїв миттєво позбавлять від кашлю

Кава може покращити ваші тренування

Кава здатна знімати втому, саме тому багато хто п’є її перед тренуванням. Її рекомендовано випивати за одну годину до фізичних вправ.

Дослідження показало, що кофеїн у каві підвищує продуктивність у вправах на витривалість. Коли спортсменам давали напій з кофеїном, каву з кофеїном чи каву без кофеїну, ті, хто приймав кофеїн та каву, їздили велосипедом швидше.

Кава може знижувати ризику розвитку раку

Дослідження показують, що кава має низку протизапальних властивостей, які пов'язані зі зниженням ризику деяких хронічних захворювань та раку.


Кава має корисні властивості / Фото Pexels

Кава може знизити ризик розвитку діабету

Хлорогенові кислоти, лігнани, хініди, тригонеллін та магній, що містяться як у каві з кофеїном, так і в каві без кофеїну, можуть допомогти знизити резистентність до інсуліну та системне запалення в організмі.

Дослідження 2022 року в "Американському журналі клінічного харчування" за участю понад 4500 осіб, показало, що більш високе споживання кави пов'язане з нижчим ризиком розвитку діабету 2 типу у людей, які мали гестаційний діабет.

Кава може знизити рівень запалення

Кава містить більше антиоксидантів, ніж червоне вино та зелений чай. Антиоксиданти забезпечують захист від вільних радикалів – шкідливих нестабільних молекул, що містяться в забруднювачах повітря, таких як сигаретний дим, а також ультрафіолетових променях сонця.

Дослідження 2015 року підтверджує, що кава здатна знизити рівень запалалень у нашому організмі.