На шторах може збиратися багато пилу, цвілі або бруду. Якщо штори не прати час від час, то ця цвіль може призвести до алергії.

Дивіться також Викиньте ці 6 речей протягом осені: їм не місце у вашому домі

Експерт по тканинах Браян Адамс зазначає, що штори треба прати в делікатному режимі. Якщо ж ви хочете випрати штори вручну, то темні штори варто прати в холдній воді, а світлі - прохолодній чи теплій. Гарячу воду воду використовувати не треба.

Якщо ж ваші штори постраждали від плісняви або погано пахнуть від диму, їх краще віддати у хімчистку. Часом штори бувають дуже довгими і важкими. Їх важко знімати, прасувати та вішати. Якщо у вас такий складний варіант, то спробуйте хоча б час від часу витирати їх чистою вологою ганчіркою. Таким чином, ви приберете всю зайву пилюку, яка накопичилась на них.


Штори радять прати приблизно раз в рік / Фото Real Homes

Це найкращий варіант, який ви можете застосовувати до своїх шторів, адже їх радять прати приблизно один раз в рік. Якщо у вас є алергія, то робити це треба частіше. Не в останню чергу роль грає наявність в оселі дитини чи домашніх улюбленців.

За словами Адамса, під час прання шторів не варто використовувати відбілювач, гарячу воду або хімікати, не призначені спеціально для них.