Попри переконання, що "тепла перша страва – ключ до здорового життя", супи не є особливою їжею, яка здатна врятувати від захворювань шлунка чи покращити імунітет. Детальніше про користь та шкоду від супів – далі.

Читайте також Чому нам потрібен йод та коли солити їжу: поради нутриціологині

Чи обов‘язково їсти суп

Ні. Жодна дієтологічна організація, офіційні рекомендації США, Британії чи МОЗ України не стверджують, що "потрібно" чи "варто". Якщо хочете їсти суп – їжте, однак, якщо не любите їх – теж нічого страшного.

Чи є суп профілактикою гастриту

Ні. Суп ніяким чином не профілактує гастрит чи інші проблеми із ШКТ та ніяк не захищає слизову шлунку. Суп навпаки може стимулювати гастрит, підвищуючи кислотність. Тут в поміч прийдуть жирні бульйони, борщ на ребрах та додаткова порція сметани.

Чи корисно вживати легкий овочевий суп

Все залежить від інгредієнтів.

Порція супу на обід, де плаває 2 суцвіття броколі, 3 кубики картопельки та кільце моркви містить мало калорій, користь від виварених овочів нульова, а ситість від води – оманлива. Якщо ми з'їдаємо порцію такого супу, то вже не захочемо порцію каші, овочів чи м'яса, адже шлунок заповнений рідиною.

Чи є в супі якась користь

Якщо суп приготований правильно і якщо нам приносить задоволення його вживання – це однозначно корисна їжа. Окрім цього ми можемо вносити суп до денної норми рідини.

Як зробити суп корисним

  • Готуємо на нежирному бульйоні (додаємо селеру, корінь петрушки). Варто уникати "бабусиних засмажок" з морквою та цибулею.
  • Суп повинен бути густим завдяки овочам. Ідеально, якщо овочі будуть зварені al dente. Додаємо в суп горошок, стручкову квасолю, броколі, цвітну капусту, щоб досягнути різномаїття овочів в тарілці. ⠀
  • Робимо час від часу супи-пюре, де щедро додаємо овочів, а не вершків чи масла (їх можна, але в міру). ⁣⁣⠀
  • Додаємо в суп бобові, крупи, щоб збільшити нутрітивну цінність страви. ⁣⁣⠀
  • Посипаємо суп свіжою або замороженою зеленню.
  • Додаємо сушених трав, куркуми, суміш перців. Важливо, щоб ароматних спецій було побільше, а солі – якомога менше.