Журналісти Корисно 24 поспілкувались з експерткою та майстринею депіляції Іриною Костецькою, яка розповіла усі секрети догляду, що змінять шкіру зони бікіні до невпізнаваності. Що робити, аби позбутись висипань та відлущень – читайте далі.

Цікаво Гроші на вітер: коли креми з гіалуроновою кислотою не працюють

Як доглядати за зоною бікіні

"Зона бікіні – це така ж чутлива зона, як і обличчя, саме тому вона потребує особливого догляду. Є три базові рекомендації, яких варто дотримуватись щодня", – зазначає Ірина Костецька.

Беремо на озброєння та повторюємо щоденно:

  • неагресивне, м'яке очищення цієї ділянки;
  • ексфоліація (пілінг) 1 – 2 рази на тиждень;
  • якісне зволоження 1 – 2 рази на тиждень.

Цих базових порад експертка рекомендує дотримуватись абсолютно кожному. Також важливо правильно обирати білизну на щодень. Рекомендовано носити натуральні тканини, обирати свій розмір, щоб білизна не тиснула та не парила. Звичайно, іноді можна потішити себе мереживом, але таку білизну не варто носити щодня.


Як доглядати за зоною бікіні / Фото Pexels

Також дівчата дуже люблять використовувати щоденні прокладки і забувають вчасно їх змінювати. Насправді щоденні прокладки несуть дуже багато проблем як з візуальної точки зору (жінки можуть зіткнутись з проблемою вростання волосся), так і в питаннях здоров’я (може призвести до інфекційних захворювань),
– застерігає Ірина Костецька.

Чи можна користуватись милом?

"Ні! Звичайним милом користуватись не можна. PH (кислотно-лужний баланс, – 24 канал) шкіри всього тіла і бікіні зокрема 4,5 – 5,5, а PH мила зазвичай 7 – 11. Також мило, гелі для інтимної гігієни чи звичайні гелі для душу з мас-маркету можуть мати у своєму складі агресивні ПАВи, сульфати, і це змиває захисний бар’єр нашої шкіри в зоні бікіні, вимиває мікрофлору, тому не можна користуватись такими засобами", – пояснює майстриня депіляції.

Не використовуйте мило під час догляду / Фото Pexels

Для вмивання експертка рекомендує використовувати лише теплу воду. "Всі ми, дівчата, хочемо використовувати засоби, які піняться, тож можна використовувати інтимний гель. Найкраще обирати засоби з натуральним складом, показником PH 4,5 – 5,5 і без вмісту SLS (лаурилсульфату натрію, який працює як очищувальний компонент, розщеплює жири та створює піну – 24 канал)", – пояснила експертка.

Дізнайтесь Що таке віруси і як від них захиститись: актуальні поради в сезон ГРВІ

Чи потрібен особливий догляд після бриття або епіляції

Після депіляції чи бритви особливого догляду не потрібно. Майстриня депіляції поділилась трьома загальними рекомендаціями, які допоможуть захистити вашу шкіру.

Потрібно дотримуватись лише індивідуальних рекомендацій, які дає вам майстер. Якщо це шугаринг чи віск, то 12 годин після процедури не можна відвідувати солярій, сауни, басейни, митись можна через 2 години після процедури лише водою, без мила та інших засобів,
– пояснює Ірина.


Як доглядати за зоною бікіні після бриття / Фото Pexels

Майстриня рекомендує також уникати занять спортом одразу після проведення процедури та купання у відкритих водоймах, адже це може викликати неприємні подразнення чи інфекцію. "Всі дуже люблять наносити на шкіру після бриття чи епіляції хлоргексидин або інші антисептики з цієї категорії. Цього робити не можна в жодному разі. Якщо ви хочете заспокоїти вашу шкіру, можете використати пантенол", – резюмує експертка.