5 повсякденних прийомів для вирівнювання хребта

11 жовтня 2022, 16:19
Читать новость на русском

Джерело:

healthline

Усі мають властивість сутулитись, що з часом може погано вплинути на здоров'я. Завдяки цим 5 порадам, ви зможете краще контролювати поставу.

Скільки разів ви чули "перестань сутулитися" або "випрямся?" Якщо ви маєте звичку постійно прогинатися вперед, то починайте працювати над собою. Адже згодом ви відчуватимете біль і тиск у спині або хребті, що матиме погані наслідки.

Ось п'ять лайфхаків, які допоможуть покращити поставу, зміцнивши та випрямивши хребет.

Цікаво Чому сіпається око: сигнал, який не можна ігнорувати

Потягніться, перш ніж почати роботу

З нашим божевільним, метушливим життям і розкладом турбота про себе відходить на інший план. Щось на кшталт розтяжки найперше випадає зі списку обов'язкових справ. Але кілька вправ зранку можуть позитивно вплинути на самопочуття вашого хребта і на те, як мине день. 

Ранкова розтяжка також є чудовим способом прокинутися. Почніть з кількох легких рухів плечима, а потім перейдіть до дотиків до ніг, а потім нахилів вперед стоячи. Завершіть швидку руханку повною розтяжкою над головою.

Частіше вимикайте смартфон

Сказати, що ми прив'язані до наших смартфонів, це нічого не сказати. Нещодавнє дослідження показало, що середньостатистична людина дивиться, торкається, гортає або клацає понад 2617 разів на день! А цей частий нахил вниз може спричинити навантаження на шию, що становить близько 27 кілограмів.

Почніть обмежувати "телефонний! час. Наприклад, пообіцяйте собі не торкатися його під час поїздок або не брати його під час бігу. Попросіть когось із членів вашої сім’ї зробити те ж саме. Наприклад, не користуватися телефоном під час вечері.

Відкладайте смартфон частіше / Фото Unsplash

Думайте про взуття, яке носите

Ваші ноги є основою для всього вашого тіла. Носіння завеликого або неправильно підігнаного взуття може призвести до пошкодження нижньої частини спини та хребта.

Тож краще позбутися модних червоних туфель на підборах, милих літніх капців з незручним підвищенням чи навіть старої знайомої пари кросівок.

Деякі дослідження показують, що інвестування в індивідуальні ортопедичні вироби також може бути хорошою ідеєю. Попросіть свого лікаря або запишіться на прийом до ортопеда, щоб обговорити, які варіанти можуть бути найкращими для вас і вашого хребта.

Подумайте, перш ніж сісти

Ні для кого не секрет, що більшу частину свого дня ми проводимо сидячи. Від поїздки на роботу до сидіння на зустрічах, обіду з друзями до відпочинку перед телевізором – сидіти стало нашою природною схильністю. Позбутися цієї звички може бути важко, але, якщо встановити нагадування, то вставати протягом дня ми точно почнемо більше.

Не тільки те, як довго ми сидимо, впливає на здоров'я нашого хребта, але й те, як ми сидимо. Ось кілька вказівок і нагадувань щодо правильної пози сидячи:

  • Тримайте спину притиснутою до стільця, попереком торкнувшись до згину стільця.
  • Переконайтеся, що ваша вага розподілена рівномірно, і ви не нахиляєтеся або не сутулитеся вбік.
  • Тримайте ноги рівно на підлозі та не схрещуйте їх.

Практикуйте глибоке дихання

Коли ви сидите або сутулитесь, ваша діафрагма стискається. Це створює тиск на грудну клітку під час вдиху та видиху. Але коли ви стоїте, ви можете дихати через діафрагму, подовжуючи та розтягуючи хребет і дозволяючи верхній і нижній частині спини розширюватися.

Глибше дихання важливо не тільки для вашого хребта, але й для загального самопочуття. Дослідження показують, що це може допомогти вам розслабитися, зменшити стрес і зосередитися на позитивних речах у житті. Тож спробуйте: вдихніть, затримайтеся на кілька секунд, а потім видихніть.

В осінній період потрібен надійний захист від вірусних захворювань і застуд. Як вберегти себе та найрідніших, розповідаємо у нашому матеріалі.