Найчастіше людей хвилює можлива негативна думка партнера про них, пов'язана із зовнішністю, самим процесом чи іншими причинами. Як не боятись розчарувати іншого та отримувати задоволення, розповідаємо далі.

Цікаво Перша лінія оборони від інфекцій: все про захисний бар'єр нашого організму

Чому виникає тривога під час сексу

Найчастіше тривога під час сексу пов'язана із зовнішністю. І тут коректніше говорити про проблеми із впевненістю у собі, а точніше її браком. Пам'ятаємо, що "правильного" чи "неправильно" тіла не існує, всі ми особливі та неповторні. Сімейний терапевт Лена Елхатіб каже, що навіть люди, які мають чудовий вигляд, можуть бути досить вразливими, коли вони оголені. Думки про те, як ви виглядаєте зі сторони, крадуть у вас можливість отримати задоволення від самого процесу.

Це справді відволікає нас від того, які почуття відчуває моє тіло , і на чому ми хочемо зосередитися,
– пояснює Рейчел Зар, ​​ліцензований шлюбний і сімейний терапевт.

Відтак, для досягнення кульмінації і вам, і вашому партнеру знадобиться куди більше часу та зусиль.

Як з цим боротись


Як почуватись впевнено / Фото Pexels

Любов до себе та впевненість у собі – це теж велика робота, яка потребує ваших зусиль. Вам доведеться встановити зв'язок з власним тілом, добре його вивчити та прийняти. Якщо окрім теорії вам потрібні практичні поради, то ми радо ділимось ними далі.

  • Не змінюйте раціон і стиль життя, переоцініть його значущість: якщо ви демонізуєте улюблену солодку їжу, живете у рамках жорстких обмежень та великих фізичних навантажень і досі не можете прийняти себе та своє тіло, розслабтесь. Нейтралізація або прийняття стосунків з їжею та рухом допоможе вам полюбити себе, відчувати тіло, яке іноді хоче солодкого та смачного, а іноді корисного. Надмірні обмеження не працюють ні у випадку схуднення, ні у спробах полюбити себе.
  • Більше позитивних рухів: якщо звичайні тренування в залі не приносять вам задоволення, не обов'язково відмовлятись повністю від спорту. Спробуйте поекспериментувати: танці, йога, фітнес, плавання, теніс чи інші види активностей можуть вам приносити не лише фізичну насолоду у вигляді користі для тіла, але й душевну. У такий спосіб ви зможете встановити зв'язок з тілом та полюбити його.
  • Візит до фотографа: цей начебто незначний прийом може мати значні позитивні результати. Фотограф допоможе вам розкрити себе у кадрі, покаже ваше тіло та зовнішність з іншої, нової сторони, у яку ви точно зможете закохатись. Не обмежуйте себе та за можливості обирайте відверті стилі, які дозволять краще познайомитись та подружитись зі своїм тілом.