Якщо під рукою не опинились необхідні препарати, які б допомогли позбутись неприємних відчуттів, вам може допомогти звичайна вода.

Цікаво Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Як допомогти собі при артриті

Артрит може турбувати вас у багатьох формах. Найбільш неприємною та болючою є подагра, яка відома як аутозапальний артрит та характеризується гострими хронічними болями, які нагадують різкі поколювання, що можуть тривати тижнями.

Вчені у кількох дослідженнях змогли виявити, що полегшити неприємні симптоми може терапія холодом. Вона, до речі, є допоміжним методом під час повноцінного курсу лікування. У експериментах взяли участь 76 людей, які страждали через артритні болі. Групи занурювали кінцівки у холодну воду від 20 до 30 градусів за Цельсієм та приймали ванни протягом 20 хвилин чотири дні на тиждень.


Артрит можна полегшити / Фото Pexels

Біль впливає на фізичну активність, рухливість суглобів, стрес, депресію та якість життя. А терапія зі зануренням у холодну воду зменшує запалення та біль, пов'язані з подагричним артритом,
– кажуть автори індонезійського дослідження.

Після повноцінного занурення суглобів у холодну воду учасники могли безперешкодно продовжувати свої буденні справи та менше відволікались на біль. Терапія холодом зменшувала біль, стрес, тривогу, депресію і покращувала рухливість суглобів, фізичну активність і якість життя.

Експерти національної медичної бібліотеки США повідомляють, що низька температура допомагає зменшити запальну реакцію. А болі стають менш помітними завдяки послабленню метаболічних процесів у стресових тканинах. Також холодна вода звужує судини, тож циркуляція крові до запальних клітин ускладнюється.