Якщо після прогулянки парком чи поїздки на природу ви відчуваєте, що починаєте хворіти, відкладати лікування точно не варто. Докторка медичних наук Зіпла Шейх поділилася кількома дешевими та надзвичайно дієвими природними засобами.

Цікаво Ось як зробити шампунь вдома: ваше волосся буде сяяти

Мед

Якщо ви страждаєте від надмірного виділення слизу, ви можете додати до свого раціону одну-дві ложки меду, і це допоможе пом'якшити горло. Та пам'ятайте, що для дітей цей продукт може бути небезпечним та викликати рідкісну форму харчового отруєння – ботулізм.

Тож переконайтеся, що ви не даватимете мед дітям, що молодші за 1 рік.

Гарячі напої

Звісно, якщо у вас болить голова, вам не допоможуть гарячі напої, та вони можуть непогано заспокоїти кашель і будуть набагато кориснішими за рідини холодної температури.

Тож якщо ви хочете полегшити кашель, ви можете випити гарячого чаю чи навіть просто води.

Імбир

Деякі дослідження показують, що у корені імбиру містяться деякі сполуки, що можуть розслабити м'язи, які звужують дихальні шляхи. Якщо ви хочете отримати корисні властивості цього продукту, ви можете їсти його сирим чи змішати перемелений корінь із медом та додати його до гарячого чаю.

Вода

Так, це може здатися надзвичайно очевидним, та під час застуди дуже важливо вживати велику кількість води, адже вона не тільки заспокоює кашель та зволожує організм, але і допомагає розрідити слиз у горлі.

Тож переконайтеся, що ви п'єте щонайменше 6 – 8 чашок рідини на день.


Під час хвороби потрібно пити багато води / Фото Pexels ​

Пар

Вдихання пари – це ще один перевірений природний спосіб боротьби з кашлем, адже він може заспокоїти та зволожити дихальні шляхи. Окрім того, ви можете додати до гарячої води трохи ефірних олій – наприклад, м'яту чи лаванду.

Ментол

Ментол – це один з природних компонентів перцевої м'яти, що відкриває дихальні шляхи та допомагає полегшити дихання. Окрім того, він також може знизити кашель.

Цю речовину можна використовувати для розтирання грудей, купити краплі від кашлю з додаванням ментолу чи навіть додавати екстракт до чаю.

Полоскання горла солоною водою

Якщо у вас болить горло, вам точно варто спробувати полоскання солоною водою. Цей засіб може також послабити кашель, а додаткова волога допоможе розрідити слиз.

Для того, щоб виготовити розчин, додайте чайну ложку солі на стакан теплої води.