Науковці з усього світу вже тривалий час вивчають вплив цього стану на організм. Висновки негативні. Тож розповідаємо вам про наслідки стресу.

Цікаво Милуватись заходом сонця корисно для здоров'я: пояснюємо чому

Як стрес провокує аутоімунні захворювання

Американські вчені визначили, що у відповідь на стрес збільшується рівень кортизолу. Наслідками стають запалення, розвиток діабету, ревматоїдного артриту та інших аутоімунних хвороб (вражають різні органи або системи, мають хронічний характер і характеризуються періодами загострення та ремісії).

Якщо стрес постійний, страждатиме імунна система, яка є особливо чутливою. У таких випадках кортизол може частково втратити контроль над нею, що й призводить до запалень.

Ось чому лікарі часто призначають синтетичні аналоги кортизолу для лікування запальних станів. Сильне запалення може спровокувати низку захворювань і розладів, включно з аутоімунними захворюваннями, хворобами серця та діабетом,
– наголошують автори дослідження.


Не стресуйте багато / Фото Pexels

При сильному стресі запалення може посилюватись, адже організм стає стійким до кортизолу. Наслідки можуть бути дуже неприємними – низка захворювань чи розладів, зокрема й аутоімунні.

Читайте також Займайтесь спортом у цей час доби, щоб не нашкодити здоров'ю

"Стрес, ймовірно, не викликає аутоімунних захворювань сам по собі. Однак для людей із групи ризику, можливо через генетичну схильність, стрес може бути одним із факторів, що призводять до розвитку хвороби", – підсумовують науковці.