Автори дослідження вирішили використати новітню комп'ютерну графіку, щоб показати понад 2500 учасникам зображення як міського, так і природного середовища. Кожного разу, коли ці зображення включали схід або захід сонця, група вважала їх значно красивішими порівняно з тими самими знімками, які можна було побачити у будь-який інший час доби.

Читайте також Займайтесь спортом у цей час доби, щоб не нашкодити здоров'ю

Чому корисно споглядати захід сонця: пояснення

Так дослідження виявило, що світанок і захід сонця здатні викликати значне посилення почуття "благоговіння" у людей.

Благоговійний трепет – це емоція, яку важко навіть визначити, не кажучи вже про те, щоб викликати. Але дослідники вважають, що посилення такого почуття, викликане милуванням красивими кольорами неба, може покращити настрій людини, покращити позитивну соціальну поведінку та хороші емоції. Тому, приділивши хвилинку оцінці щоденним ритмам нашої планети, можна покращити загальне самопочуття.

Вчені припускають, що заохочення людей спостерігати захід і світанок може допомогти підвищити загальний добробут людей і може працювати як компонент практики "зеленого призначення", в якій природа відіграє ключову терапевтичну роль у втручаннях у психічне здоров'я.


Несподівана користь від заходу сонця / Фото Pexels

"Ми всі знайомі з бажанням сфотографувати яскравий захід сонця чи інше гарне природне явище. Термін "захід сонця" має понад 300 мільйонів тегів в Instagram. Учасники експерименту сказали нам, що вони навіть готові заплатити, щоб ще побачити такі зображення з небом, але, звичайно, ми всі можемо споглядати їх безплатно", – каже провідний вчений дослідження Алекс Смоллі, доктор філософії в Університеті Ексетера.

Дослідження показує, що встати трохи раніше до сходу сонця або розрахувати прогулянку, щоб побачити захід сонця, може вартувати зусиль. Ефект "вау", пов'язаний із цим, може відкрити невеликі, але значні посилення в почутті краси та благоговіння, які можуть, своєю чергою, позитивно вплинути на психічне благополуччя кожної людини.

Автор: студентка ЛНУ імені Івана Франка Діана Сікорська