Британські стоматологи вважають, що гігієна порожнини рота – індикатор того, як людина ставиться до власного здоров'я. Дантисти помітили, що люди, які до 70 років зберегли майже всі зуби зазвичай доживають до 90 років. І навпаки – якщо до 65 років людина втратила п'ять або більше зубів, то вона гарантовано має серйозні проблеми зі здоров'ям. Зазвичай це остеопороз, сердечно-судинні захворювання та діабет, повідомляє Oral Health Foundation.

Читайте також: Зморшки не сплять: як уникнути деформацій обличчя завдяки правильній позі сну

Стоматологи приводять кілька причин втрати зубів: недостатній рівень гігієни, захворювання ясен, травми та куріння. Лікарі переконані, що небажання розв'язувати ці проблеми майже завжди свідчить про байдужість людини до свого організму.

Гігієна ротової порожнини рота

Гігієна ротової порожнини рота / Фото Pexels

Як подовжити життя зубів

  • Регулярна заміна зубної щітки. Матеріали швидко зношуються, стають токсичними, а щітка перестає виконувати свою функцію. Щоб уникнути цього варто змінювати зубну щітку кожні 2-3 місяці.
  • Щоденне чищення зубів. Кожного ранку і вечора потрібно чистити зуби протягом 2-3 хвилин. Рекомендуємо проводити гігієнічні процедури після сніданку та вечері, щоб у роті не залишалися бактерії та залишків їжі.
  • Полоскання ротової порожнини. Профілактичний ополіскувач містить активні речовини, які здатні проникати у важкодоступні ділянки, знімаючи наліт. Обполіскувати рот потрібно мінімум 40 секунд, інакше 80% антибактеріальних властивостей просто загубиться.
  • Обробка міжзубних ділянок. Кожен день потрібно обробляти міжзубні проміжки зубною ниткою.
  • Регулярне відвідування стоматолога. Кожні 6 місяців обов'язково проходити профілактичний огляд