Британські стоматологи вважають, що гігієна порожнини рота – індикатор того, як людина ставиться до власного здоров'я. Дантисти помітили, що люди, які до 70 років зберегли майже всі зуби зазвичай доживають до 90 років. І навпаки – якщо до 65 років людина втратила п'ять або більше зубів, то вона гарантовано має серйозні проблеми зі здоров'ям. Зазвичай це остеопороз, сердечно-судинні захворювання та діабет, повідомляє Oral Health Foundation.

Читайте також: Зморшки не сплять: як уникнути деформацій обличчя завдяки правильній позі сну

Стоматологи приводять кілька причин втрати зубів: недостатній рівень гігієни, захворювання ясен, травми та куріння. Лікарі переконані, що небажання розв'язувати ці проблеми майже завжди свідчить про байдужість людини до свого організму.

Гігієна ротової порожнини рота / Фото Pexels

Як подовжити життя зубів

  • Регулярна заміна зубної щітки. Матеріали швидко зношуються, стають токсичними, а щітка перестає виконувати свою функцію. Щоб уникнути цього варто змінювати зубну щітку кожні 2-3 місяці.
  • Щоденне чищення зубів. Кожного ранку і вечора потрібно чистити зуби протягом 2-3 хвилин. Рекомендуємо проводити гігієнічні процедури після сніданку та вечері, щоб у роті не залишалися бактерії та залишків їжі.
  • Полоскання ротової порожнини. Профілактичний ополіскувач містить активні речовини, які здатні проникати у важкодоступні ділянки, знімаючи наліт. Обполіскувати рот потрібно мінімум 40 секунд, інакше 80% антибактеріальних властивостей просто загубиться.
  • Обробка міжзубних ділянок. Кожен день потрібно обробляти міжзубні проміжки зубною ниткою.
  • Регулярне відвідування стоматолога. Кожні 6 місяців обов'язково проходити профілактичний огляд