Важливо отримувати достатню кількість білка, щоб бути здоровими та енергійними. Розповідаємо про ознаки, які можуть вказувати на дефіцит цієї поживної речовини.

Зверніть увагу Як працює "армія" нашого організму: все, що треба знати про імунітет

Як зрозуміти, що ви отримуєте недостатньо білка

Зміни настрою

Мозку потрібні хімічні речовини, відомі як нейротрансмітери, щоб передавати інформацію від однієї клітини до іншої. Багато цих хімічних речовин складаються з амінокислот, які є основними елементами білка.

Таким чином дефіцит білка у їжі може перешкодити вашому організму виробляти достатню кількість цих нейромедіаторів, змінюючи роботу вашого мозку. Наприклад, якщо у вас низький рівень серотоніну та дофаміну, ви можете бути надмірно агресивними або депресивними.

Проблеми зі шкірою, волоссям і нігтями

Випадіння волосся, розшарування нігтів, а також лущення шкіри – одні з ознак дефіциту білка в організмі. Адже волосся, нігті та шкіра складаються з білків, таких як кератин, колаген і еластин.

Втома і слабкість

Дефіцит білка може призвести до втрати м'язової маси, що може вплинути на баланс, спричинити відчуття слабкості та сповільнити метаболізм. Брак білка також може призвести до анемії – захворювання, яке заважає клітинам отримувати достатню кількість кисню і, як наслідок, ви відчуваєте втому.


Через нестачу білка ви відчуватимете слабкість / Фото Unsplash

Голод і тяга до їжі

Якщо ви відчуваєте постійну тягу до їжі або голод, це може свідчити про нестачу білка. Оскільки білок є поживною речовиною, що забезпечує ситість.

Часті хвороби

Якщо ви часто або постійно хворієте, то це може означати, що ваша імунна система не в найкращому стані. Це може бути пов'язано з нестачею білка, оскільки імунні клітини складаються з цієї поживної речовини.

Крім того, дослідження показало, що 12 літніх жінок, які споживали невелику кількість білка протягом 2 тижнів, мали низький імунітет.