"Солдатами" імунної системи є лейкоцити – білі кров'яні клітини. Від того, наскільки ефективно вони виконують свої функції, залежить перебіг інфекційного захворювання, терміни одужання і ризики розвитку ускладнень. При цьому кожному "воїну" для активної оборони потрібні зброя і достатнє харчування.

Цікаво Що відбувається в організмі під час запалення: цікаві факти та корисні поради

Зброя імунної системи

"Зброя" імунної системи включає дві великі ланки: вроджений і набутий імунітет.

Вроджений імунітет

Це генетично обумовлена "зброя", яку ми отримуємо від батьків. Вроджений імунітет належить до неспецифічного захисту, тобто він працює "проти всіх" для масового ураження "ворога". Розглянемо детальніше можливості вродженого імунітету:

  • Фагоцитоз: лейкоцити здатні захоплювати чужорідні субстанції та перетравлювати їх.
  • Запалення: у відповідь на вторгнення "ворога" активується система маленьких сигнальних молекул – цитокінів, що відповідають за старт і завершення цього процесу з відновленням нормальної структури та функції пошкодженої тканини.
  • Інтерферон: специфічний білок, що синтезується у відповідь на вторгнення в організм будь-якого вірусу, запобігає його розмноженню і сповіщає сусідні клітини про потрапляння "ворога".

Вроджений імунітет визначає схильність організму до захворювань, перебіг хвороби, її результат, а також активність набутого імунітету. Тому важливо підтримувати функціонування неспецифічної ланки імунного захисту.


Вроджений імунітет ми отримуємо від батьків / Фото Pexels

Набутий імунітет

До набутого імунітету належить система антитіл, або імуноглобулінів, які синтезуються лейкоцитами проти конкретного збудника вже після "знайомства" з ним. Імуноглобуліни – найточніша зброя, яка з'являється лише після потрапляння чужорідного агента в організм.

Харчування імунної системи

Для активного функціонування "армія" імунного захисту повинна адекватно харчуватися. Лімфатична система – це частина імунної системи, що відповідає за доставку кисню і поживних речовин до клітин нашого організму. Також вона відповідає за видалення шкідливих речовин, у тому числі тих, що утворюються в умовах "битви" імунітету з ворожими агентами. Важливо підтримувати функцію лімфатичної системи, особливо в сезон застуд та під час хвороби.


Подбайте про надійний захист у сезон ГРВІ / Фото Pexels

Як допомогти імунній системі працювати ефективно

Крок 1. Достатній питний режим. Це допоможе лімфатичній системі виконувати дренажну функцію.

Крок 2. Споживати вітаміни та збагатити раціон овочами, фруктами, рибою, рослинними оліями.

Крок 3. Застосовувати препарати, що підтримують неспецифічний імунний захист організму та функцію лімфатичної системи:

  • таблетки Енгістол – універсальний противірусний імуномодулятор. Підтримують продукцію інтерферону та фагоцитоз. Слід застосовувати по 1 таблетці 3 рази на добу.
  • краплі Лімфоміозот – підтримують функцію лімфатичної системи організму, мають дезінтоксикаційну та імунокоригувальну дію. Застосовуються для лікування лімфоаденопатій, лімфаденіту, лімфангіїту, набряків різного походження, алергій. Слід приймати по 10 крапель 3 рази на добу.
  • таблетки Траумель С універсальний протизапальний препарат. Допомагають організму побороти запалення, тобто завершити його правильно, фізіологічно з повним відновленням структури та функції пошкодженої тканини. Слід застосовувати по 1 таблетці 3 рази на добу.

Перелічені препарати підходять дорослим та дітям від 0 років, а також особам групи ризику: людям похилого віку, вагітним жінкам, алергікам.

Будьте відповідальними за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких!