Щоб уникнути розладів травлення та дискомфорту в епігастральній ділянці живота, деякі напої краще вживати після приймів їжі, повідомляє Tchesnok. До такого висновку прийшла асоціація дієтологів. На основі спостережень, експерти склали список напоїв, які категорично не можна "заливати" в порожній шлунок.

Читайте також: Змініть життя вже сьогодні: 10 ранкових звичок успішних жінок

Мінеральна та льодяна вода

Холодна вода

Чому не варто пити холодну воду зранку / Фото Pexels

Надто холодна вода викликає спазм внутрішніх органів та ускладнює процес перетравлення їжі. Інша історія з мінеральною водою. Бульбашки газу подразнюють шлунок та в перспективі можуть стати причиною запалення.

Кава

Хто з нас не починав ранок з запашної кави? Але виявляється і цей напій не ідеальний.

Дієтологи переконані, що каву краще вживати після мінімального сніданку. В іншому разі, кофеїн розпочне підвищувати секрецію шлункового соку. Якщо травний тракт не матиме, що перетравлювати, а соки вже виділяються, – запуститься не зовсім здоровий процес, який руйнує шлунок. Якщо така помилка здійснюється регулярно – у вас може розвинутися гастрит або виразка шлунку.

Соки

Що не варто пити зранку

Що не варто пити зранку / Фото Pexels

Механізм соків аналогічний тому, який описаний вище. Соки, як і кава подразнюють шлунок. В результаті в людей, які снідають виключно магазинними фрешами та соками, регулярно з'являється печія, яка може перерости в гастрит.

Кисломолочні продукти

Здавалося б, що йогурт, кефір та ряжанка – ідеальні напої для ранку. Але ні. Дієтологи переконані, що ранкове вживання кисломолочних продуктів просто безглузде.

В агресивному шлунковому середовищі, молочнокислі бактерії швидко гинуть. І до кишечника, де вони засвоюються, практично нічого не доходить. Через це дієтологи радять вживати кефір або ряжанку тільки після основної страви.

Лише після повноцінного сніданку можна випивати улюблені напої без шкоди для здоров'я. Тож повноцінно снідайте та бережіть свій шлунок!