Небезпечно для суглобів: продукти, які викликають запалення та біль

3 жовтня 2022, 19:49
Читать новость на русском

Джерело:

Express

Здоров'я ваших м'язів та суглобів напряму залежить від харчування, а не лише від способу життя. Причиною захворювань та погіршення самопочуття можуть бути неправильні продукти.

Рафіновані вуглеводи можуть призвести до артриту. Більше про нове відкриття, яке шокує.

Цікаво Таблетки від старіння: вчені здивували унікальним відкриттям, яке скоро буде в аптеках

Які продукти призводять до артриту

Один неправильно підібраний компонент у раціоні може позбавити спокійного та безболісного життя. Річ у тім, що рафіновані вуглеводи організм сприймає як чужорідні патогени, що і призводить до початку боротьби, внаслідок якої виникає запалення. Коли такі наслідки переходять у хронічну форму, лікарі діагностують артрит.

Тож нумо розбиратись, що ж таке рафіновані вуглеводи та чому вони так негативно впливають на суглоби. Рафіновані вуглеводи часто називають "простими" або "шкідливими" вуглеводами, які у процесі обробки були позбавлені майже всієї клітковини, вітамінів і мінералів. Тобто перетворились у порожні калорії, які мають високий глікемічний індекс, тож призводять до різких стрибків рівня цукру та інсуліну.


Які продукти викликають запалення та біль / Фото Pexels

Порожні вуглеводи бувають двох видів: цукри та зерна. До перших належать рафіновані й оброблені цукри: сахароза (столовий цукор), кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози та сироп агави. Другі – це зерна, з яких видалили волокнисті та поживні частини. На прилавках магазинів їх можна зустріти у вигляді білого хліба, випічки, різних борошняних та десертних виробів.

Унікальний підхід у лікуванні різних захворювань, що працює вже понад 85 років. Більше дізнавайтесь тут.

Застерігає від споживання оброблених вуглеводів і Фонд боротьби з артритом. Фахівці запевняють, що такий вид вуглеводів може "працювати" краще за жири та "потішить" своєю здатністю розвитку хронічних захворювань.

Продукти, насичені швидкими вуглеводами, мають високий глікемічний індекс і стимулюють вироблення кінцевих продуктів глікування, які активують запалення,
– застерігають експерти.

При плануванні раціону варто віддавати перевагу складним вуглеводам, які організм розщеплює куди повільніше. До безпечних продуктів належать цільнозерновий хліб та макарони, цільне зерно, коричневий рис, більшість фруктів, овочів та бобові.