Вчені з Ізраїлю змогли віднайти у тілі людини унікальні молекули, які можуть видаляти старі клітини. Як це працює на практиці дізнавайте далі.

Цікаво Піклуйтесь, як про обличчя: експертка ексклюзивно розповіла головні правила догляду за бікіні

Про молекули, які сповільнюють старіння

Зношення мітохондрій – це головна причина старіння клітин. Ізраїльські професори Ейнав Гросс і Шмуель Бен-Сассон презентували світові нове відкриття, яке зупиняє цей процес. Вони змогли віднайти групу молекул в організмі людини, які здатні видаляти старі, дефектні мітохондрії та відновлювати пошкоджені компоненти, що дозволяє зберегти їхню життєздатність.

Річ у тім, що з віком органели мітохондрії зношуються і дедалі гірше відновлюються. Зменшення їхньої кількості в організмі може призвести до багатьох вікових захворювань, зокрема хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, серцевої недостатності та саркопенії.


Вчені планують створити таблетки від старості / Фото Pexels

Для підтвердження теорії на практиці дослідники використали модель людського тіла. Вчені у ході експериментів виявили вплив різних методів лікування на тривалість та якість життя.

Ми сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться значно відстрочити розвиток багатьох вікових захворювань та покращити якість життя людей,
– каже Бен-Сассон.

Професор планує провести даткові дослідження та у перспективі випускати в таблетованій або капсульованій формі молекули, які люди зможуть зручно приймати. Наразі група запустила стартап Vitalunga, який активно працює над розробкою препарату.