Звісно, кожного разу після того, як ви повертаєтеся з вулиці, варто ретельно мити руки, та ви маєте також пам’ятати й про те, що деякі місця можуть бути бруднішими за інші. Які громадські місця є найбруднішими, розповіла докторка медичних наук Джабін Бегум.

Цікаво Ви перете одяг за неправильної температури: чим це шкідливо

Сенсорні екрани

Якщо ви користуєтеся сенсорними екранами у банкоматах чи під час замовлень у закладах швидкого харчування, не забудьте згодом протерти руки серветками, адже через часті дотики сотень людей ці місця наповнені деякими тривожними видами мікробів.

Зокрема, на багатьох екранах можна знайти фекальні бактерії, які можуть спричинити інфекції, а також стафілокок, що може призвести до зараження крові.

Сушарки для рук

Якщо сушарка для рук у туалеті в закладі чи навіть у вашому домі знаходиться надто близько до унітаза, кожного разу, коли ви чи хтось інший змиває воду, бризки, наповнені тисячами бактерій, злітають у повітря та осідають на настінній сушарці.

І ці мікроби можуть поширюватися на ваші щойно вимиті руки подувом повітря. І хоча виробники переконують, що сушарки обладнані спеціальним фільтром, що може захистити вас від мікробів, найбезпечнішим може бути використання звичайних паперових рушників.

Спортзали

Якщо у вашому спортзалі є можливість почистити обладнання перед тим, як займатися, витратьте кілька хвилин та зробіть це. Навіть якщо ви хочете оздоровитися за допомогою спорту, у цьому місці є чимало мікробів, які точно не підуть вам на користь.

Найбруднішими у спортзалах зазвичай є еліптичні тренажери та гирі, адже цих речей торкаються спітнілими руками, на яких також можуть бути мікроби та бруд.


В спортзалах може бути дуже брудно / Фото Pexels

Меню ресторану

Ви будете здивовані, та звичайнісіньке меню містить у 100 разів більше мікробів, ніж сидіння унітаза. У найкращому випадку меню протирають раз на день, навіть попри те, що їх торкаються сотні відвідувачів.

Тож найкращим варіантом буде спершу замовити їжу, а вже потім відлучитися до вбиральні, щоб помити руки.