Ви й не уявляєте, наскільки сильно температура, за якої ви перете одяг, впливає на його довговічність. Окрім того, ваша неуважність також може нашкодити гаманцю та навколишньому середовищу, тож вам варто скористатися порадами Мері Гальярді, експертки з прибирання з Clorox.

Цікаво Скільки чашок кави можна пити на день, щоб вона не шкодила здоров'ю

Коли потрібно використовувати гарячу воду

Ваша пральна машина не просто так має різні параметри температури води, і найкращий може залежати як від типу одягу чи матеріалу, так і від ступеня його забрудненості.

Гарячу воду є сенс використовувати, коли на одязі є помітні плями та бруд, адже що вища температура, то краще очищення. Варто також прати у гарячій воді білий одяг, адже саме так він виглядатиме справді чистим.

Якщо ви не впевнені, за якої температури варто прати той чи інший предмет гардероба, ви можете перевірити ярлик на одязі.

Пам'ятайте також і про те, що прання у гарячій воді використовує набагато більше електроенергії, тож це може негативно вплинути на ваш бюджет та навіть довкілля.

Коли використовувати теплу воду

Для більшості інших предметів одягу саме тепла вода буде ідеальним варіантом. Вона все ще може ефективно очистити одяг без зайвих його пошкоджень та підходить для лляних, бавовняних та синтетичних тканин.

Втім, перед пранням все ще необхідно перевірити етикетки на одязі, щоб переконатися, що ви правильно відміряєте кількість прального порошку, встановите температуру та достатню довжину циклу.


Тепла вода підходить для прання більшості речей / Фото Pexels

Коли потрібна холодна вода

Якщо ви хочете поекономити, ви можете частіше прати у холодній воді, адже майже 90% енергії, що потрібні для роботи пральної машини, використовуються для нагрівання води. Окрім того, використання низької температури може запобігти вимиванню фарби та усіданню предметів гардероба.

Холодна вода стане найкращим вибором для тьмяних та темних речей, що можуть збліднути чи втратити колір. Також холодну воду рекомендують використовувати під час першого прання.

Та у цієї температури також є недоліки – мийний засіб та порошок не працюватимуть так добре у холодній воді, тож якщо на вашому одязі є помітні плями, скоріш за все, їх не вдасться прибрати.