Особливо це стосується жінок. Науковці з Дослідницького центру біомеханіки грудей при Університеті Мемфіса визначили, які бюстгалтери найкращі для занять спортом.

Цікаво 7 спортивних звичок, які зруйнують ваше тіло

Який бюстгальтер обрати для тренувань

Для відповіді на це запитання провели експеримент. 12 жінок, яким було від 18 до 35 років і які мали різні розміри грудей, попросили бігати у якісному й не дуже бюстгальтері. Результати їх по-справжньому здивували.

Для аналізу використали 10 камер, бігову доріжку й індивідуальні світлоповертальні маркери. Окрім цього, дослідили рухи колінного суглоба та грудей у кожній точці руху.


Обирайте комфортний і правильний одяг / Фото Pexels

Дівчата, які тренувались у спортивному топі з якісною підтримкою грудей, демонстрували на 7% кращу ефективність. Цьому є пояснення. Під час тренувань у спортивному бюстгалтері організм використовував менше кисню і був витривалішим.

За останні 50 років відбулася еволюція бюстгальтерів. Наші результати показують, що спортивні слід розглядати не тільки як одяг, а як спортивний інвентар, що може поліпшити продуктивність, знизити ризик травм, позитивно впливаючи на здоров'я жінок,
– резюмує доктор Дуглас Пауелл.