Робота вночі – це велика загроза для здоров'я. Нічні зміни можуть призвести до підвищення рівня цукру в крові, артеріального тиску, ризиків розвитку онкологічних захворювань на 40%. Сповільнити ці процеси та захистити організм від небажаного впливу допоможе вітамін D.
Цікаво Що робити із перезрілими бананами: легкі, але дуже смачні рецепти
Чому вітамін D важливий для організму
Лікарі запевняють, що вітамін D стане справжнім рятівним кругом для людей, які працюють у нічну зміну. Він допоможе підтримувати організм під час роботи та знизить ризик розвитку багатьох захворювань. Зокрема, вітамін D пришвидшує обмінні процеси, допомагає засвоювати кальцій та регулює імунні реакції.
Рекомендована доза – 15 тисяч МО на добу. Для порівняння: тим, хто має денний графік роботи, вистачить від 600 до 4000 МО на добу. Також можна визначити індивідуальну дозу, яку потребує ваше тіло. Для цього необхідно здати аналіз. Аби посили дію добавок, варто їх поєднувати з магнієм.
Вітамін D важливий для тих, хто працює вночі / Фото Pexels
Продукти, які містять багато вітаміну D
Олія печінки тріски
Рекордсмен за вмістом вітаміну – олія печінки тріски. Лише одна чайна ложка подарує 440 МО. Бонусом стане вміст в олії жирних кислот омега-3 і вітаміну А. Але не варто зловживати великими дозами, аби не наражати організм на токсичний вплив.
Лосось
Якщо риба була вирощена у природному середовищі, вона стане справжнім чудом для тіла. У 100 грамах – феєрична доза у 990 МО. Риба, вирощена у фермерському господарстві, містить лише 530 МО.
Сардини
Консервовані сардини – ще одне чудове джерело вітаміну D (180 МО на 100 грамів). Якщо додати у раціон скумбрію, можна отримати 350 – 400 МО на порцію.
У сардинах чимало вітаміну D / Фото Pexels
Молоко
Додати у денний раціон варто і молоко, яке збагачене вітаміном D та іншими важливими компонентами. У склянці коров'ячого молока близько 130 МО. Рослинна альтернатива буде містити менше вітаміну, наприклад у мигдальному молоці – 75 МО.
Сік
Апельсиновий сік – ще один корисний напій, який повинен бути присутнім у раціоні людини, яка працює вночі. Якщо ви погано переносите лактозу, замініть молоко на сік, у склянці міститься близько 100 МО.
Дізнавайтесь Чи допомагає сода при печії
Яйця
І найпростіший спосіб бодай трішки збільшити добову дозу – яйця. З одного великого яйця ви можете отримати 41 МО вітаміну D.