Часто ми не можемо "вимкнути" мислення. Складається враження, що одна частина нас вірить, що, розмірковуючи над проблемою, ми можемо її вирішити та звільнитися від неї. Однак насправді наш розум може повертати проблему або досвід знову і знову зовсім без сенсу.

Ми можемо настільки застрягнути в своїй голові, що втратимо радість життя та спокій. Як перестати зациклюватись на чомусь або комусь – читайте про 5 методів.

Зверніть увагу Сон заради схуднення: вчені здивували новим дослідженням

5 простих способів, як перестати зациклюватись

1 спосіб. Наступного разу, коли ви почнете нав’язливо міркувати, зупиніться і запитайте себе: що мені зараз потрібно? Чи потрібно мені щось їсти? Чи потрібно мені рухатися, чи виходити на вулицю? Або поговорити з хорошим другом? Якщо ви будете таким чином перенаправляти свою увагу, ваш розум перевчиться і зуміє розслабитися.

2 спосіб. Одягніть гумку чи браслет навколо зап'ястя. Коли ви помітите, що роздумуєте, розстебніть гумку та зосередьтеся на чомусь іншому.

3 спосіб. Сядьте чи ляжте в зручне положення та дотримуйтесь цих інструкцій щодо дихання. Вдихніть, порахувавши до чотирьох, затримайтеся, порахувавши до чотирьох, і видихніть, порахувавши до чотирьох. Повторюйте вправу принаймні 5 хвилин. Дихання наповнює тіло і дає розуму ще одну дію, на якій можна зосередитися.

4 спосіб. Цей метод належить письменниці Терезі Борчард, яка написала онлайн-посібник із подолання нав'язливих ідей. Уявіть, що ви керуєте автомобілем. Щоразу, коли ви помічаєте, що зациклюєтесь, уявіть, що ви зупиняєтеся на узбіччі. Потім запитайте себе: чи потрібно щось виправити? Чи потрібно щось змінити? Чи є ще щось, що мені потрібно зробити, щоб знайти спокій у ситуації, про яку я міркую? Якщо відповідь "ні", то відпустіть одержимість і поверніться в дорогу. Це спосіб навчити себе зосереджуватися на речах, які ви дійсно можете змінити, і відпустити решту.

5 спосіб. Зовнішня діяльність повертає мозок у фізичний світ, тому може допомогти розірвати коло. Наприклад, прогуляйтесь і пошукайте предмети, які мають лише синій або зелений колір. Знайдіть рецепт і приготуйте страву, якої ви ще ніколи не готували. Запаліть ароматичну свічку і послухайте хорошу музику.


Приготуйте страву, яку ніколи не готували / Фото Unsplash

Мислення – чудовий інструмент, який дозволяє нам планувати майбутнє, передбачати та вирішувати проблеми. Але щоб жити збалансованим життям і не витрачати час на хвилювання, нам потрібно навчитися справлятися з труднощами та сприймати навколишній світ. Іноді найбільше натхнення приходить саме тоді, коли ми припиняємо зациклюватись на чомусь одному.