Для покращення метаболізму вам просто потрібно поспати. Більше про дослідження та вплив нічного відпочинку на обмін речовин – розповідаємо далі.

До теми 5 причин, чому не можна спати з макіяжем: ви будете здивовані наслідками

Сон покращує метаболізм

Метаболізм – те, від чого залежить ваше життя. Це комплекс біохімічних процесів, які можна розділити на дві групи: анаболізм (нарощування) і катаболізм (розпад). Простими словами, метаболізм — це кількість енергії, себто калорій, яку організм спалює, щоб жити. Тому для тих, хто бореться із зайвими кіло, порада більше спати буде, як ніколи, актуальною.

Як би просто це не звучало, але пришвидшити природний обмін речовин можна звичайним відпочинком. Сон у тандемі зі спортом – це найкращі помічники під час схуднення. Дослідження показують, що брак сну може спричинити порушення роботи гормонів і сповільнити метаболізм. Через це ускладнюється можливість отримувати необхідну енергію і спалювати жири.


Сон допоможе схуднути / Фото Unsplash

До того ж сон впливає і на вашу денну продуктивність, можливість працювати, підтримувати здоровий спосіб життя, займатись спортом.

То скільки потрібно спати

У більшості ми спимо замало. Результати дослідження це доводять. Середня тривалість нічного відпочинку дорослої людини 6,8 години. А приблизно 30% дорослих повідомляють, що сплять менше, ніж 6 годин. Це призводить до порушень роботи організму, адже за цей час не встигаємо відновити ні ми, ні тіло. Розлади сну можуть мати глибокі метаболічні та серцево-судинні наслідки. Тому експерти рекомендують спати дорослим від 7 до 9 годин на добу.