Батат – частина сімейства берізкових, а головна його перевага – низька кількість вуглеводів. На смак схожий на моркву або ж гарбуз та здивує злегка солодкуватим присмаком.

А ви знали Немає хороших і поганих: чому не варто обмежувати себе у продуктах – наочні приклади

Що потрібно знати про батат

Багато крохмалю, цукру та вітамінів – саме цими складовими потішить вашу травну систему цей овоч. Важливо, що у складі батату дуже мало жирів, але є багато мінералів, зокрема, варто відзначити велику кількість бета-каротину. Він добре засвоюється, якщо коренеплід їсти з невеликою кількістю жирів.

Перейдемо до козирів, завдяки яким цей овоч так обожнюють, – жиророзчинний вітамін Е. Жодна інша нежирна їжа не зможе похизуватись схожими кількостями. Саме цей вітамін слугує чудовим захисником для клітини від передчасного старіння. Лише 100 грамів батату покривають третину добової норми вітаміну Е. Стане у пригоді для здоров'я і велика кількість калію. Він відповідає за балансування рідин в організмі: вимиває зайву воду і сприяє зниженню кров'яного тиску.


Користь батату / Фото Unsplash

Серед інших переваг: у 100 грамах продукту – 86 калорій, 55 міліграмів натрію, 337 – калію, 25 – магнію, 1,6 грама білка, 2,4 міліграма вітаміну C, 0,2 міліграма вітаміну B6 і 30 міліграмів кальцію.

Середня вартість батату – 120 – 160 гривень за кілограм. А про те, чим можна замінити дорогий коренеплід, ми розповідали тут.

Цікаво Лібідо, менструації та репродуктивна функція: як війна впливає на жіноче здоров'я – дослідження

Користь для організму

  • Батат, а точніше велика кількість клітковини у його складі, допоможе ефективно очистити кров від холестерину.
  • Овоч розв'яже питання із балансом води, внормує артеріальний тиск та покращить роботу кровоносної системи.
  • Відкладіть старіння на кілька років. Бета-каротин, який є у складі батату, про це подбає. Варто пам'ятати, що зморшки з'являються через те, що починають вироблятися вільні радикали. Ефективну боротьбу з ними веде саме бета-каротин.
  • Замість антидепресантів – купуйте батат. Стреси висмоктують з нашого організму поживні речовини, а коренеплід, у складі якого є багато калію, стане природним антидепресантом.
  • Ще одна перевага – низький глікемічний індекс. Тобто після його вживання рівень цукру в крові не змінюється, тож батат безпечний для хворих на діабет.