Однорічну пряність завезли у Європу з Африки ще століття тому. Та якщо у вашому домі все ще немає базиліку, то поспішіть його придбати, адже ця рослина може допомогти оздоровитися, покращити стан шкіри та нігтів. 24 Канал розбирався, кому базилік принесе найбільше користі.

Цікаво Цибуля корисна не для всіх: кому не можна її їсти

Чим корисний базилік

Цю духмяну пряність радять додати до свого раціону людям, які страждають від проблем з кишківником, верхніми дихальними шляхами та сечовивідною системою. Окрім того, лікарі також стверджують, що клітковина та білки, що є у базиліку, допоможуть покращити стан шкіри та зміцнити нігті.

Ця однорічна трава багата на провітамін А та на вітамін Р, а також відома тим, що містить чимало мінералів, аскорбінової кислоти та ефірних олій. Варто збільшити кількість базиліку в щоденному харчуванні також тим, хто хоче відновити еластичність судин та покращити кровообіг.

Пряності приписують також здатність допомагати у лікуванні багатьох хвороб, зокрема нежитю, метеоризму, гастриту, бронхіальної астми та лихоманки. Відвар з листя цієї рослини може також зменшити й зубний біль: ним радять полоскати ротову порожнину.


Базилік допомагає зменшувати зубний біль / Фото Pexels

Вчені переконують, що якщо їсти базилік регулярно, можна покращити стан сечової системи, нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту та очистити організм від шлаків.

Рослина має потужну антибактеріальну дію, яку можна порівняти з аспірином чи ібупрофеном. Також базилік чудово збуджує апетит, тож його можна використовувати і як окрему закуску, і додавати у різні страви.

Та варто пам'ятати й про те, що у цій пряності також міститься ртуть, тож вживати її з обережністю потрібно людям, які страждають від епілепсії й діабету. Зменшити кількість цього продукту потрібно вагітним жінкам та людям з хворобами серцево-судинної системи. Утриматися від цієї пряності краще і дітям до семи років, адже в них вона може викликати харчове отруєння.