Готуємось до марафону в Криму: МОЗ назвало усі переваги бігу
Біг – чудова можливість зробити здоровішим не лише тіло, а й психологічний стан. Про користь цього виду спорту та заразом фізичного навантаження розповів Центр громадського здоров'я МОЗ.
Серцево-судинні хвороби, інсульт, діабет, кілька видів раку – біг пропонує викинути зі свого життя ці можливі захворювання та жити довго і щасливо. Тож якщо ви хочете покращити ваш загальний стан, читайте про переваги та починайте вже сьогодні.
Цікаво 5 хвилин, 5 вправ і ви назавжди забудете про зайві кілограми
Біг змінить ваше життя
Біг – це дуже просто та ефективно. Для того, аби почати тренування, не потрібно спеціальної підготовки чи особливих знань. Для початківців ми раніше ділились безкоштовною програмою відомого тренера на 12 днів.
Тож кілька пробіжок на тиждень дозволять тримати тіло у формі, позбутись зайвої ваги та покращать ваше життя. Перевірити свої вміння та продемонструвати вправність ви також завжди знайдете де, адже в Україні в мирний час проводили чимало бігових подій, на відновлення яких ми з нетерпінням чекаємо. Тож починайте бігати вже, аби встигнути підготуватись до переможного марафону в Криму.
Переваги для здоров'я
Ви будете здивовані, але 5 – 10 хвилин достатньо, щоб ваш організм подякував вам за турботу та нагородив ще кількома роками бадьорого життя. Пояснюємо, чому це так корисно:
- Біг знижує ризик смерті. Це доводить дослідження, яке провели у 2019 році. Звичайна пробіжка здатна знизити загально ризик смертності на 27%: ризик серцево-судинної смертності на 30% та ризик смертності від раку на 23%.
- Ви виграєте не лише у кількості років, але й у якості. Адже пробіжки гарантують вам здоров'я: фізичні активності покращують серцево-судинну, метаболічну форму та профілактують ожиріння.
- Ваші м'язи та суглоби теж скажуть "дякую".
- Якщо у вас високий артеріальний тиск чи проблеми з рівнем холестерину – не спішіть в аптеку. Ліквідуйте причини та наслідки бігом, адже це аеробна вправа, яка здатна покращити показники та загальний стан. Рекомендують дорослим займатися 40 хв 3 – 4 рази на тиждень.
- Ми вже зазначали, що біг лікує не тільки тіло, але й душу. Фізичні навантаження звільняють вас від стресу, покращують настрій, збільшують кількість ендорфінів в організмі. На цьому акцентувала і зіркова тренерка Аніта Луценко. З її порадами та секретними вправами можна ознайомитись тут.
- І останній подарунок від пробіжки – якісний сон. Аеробні вправи збільшують тривалість повільно-хвильового сну.
Всі ці позитивні процеси пов'язані з гострими метаболічними та фізіологічними змінами, які переживає організм під час бігу: це збільшення частоти та глибини дихання, серцевого викиду, коливання вмісту гормонів у крові.
Починати пробіжку спеціалісти Центру громадського здоров'я МОЗ України рекомендують з комфортних темпів, при цьому не варто забувати про перерви на ходьбу. Також давайте організму час на відновлення. Надто інтенсивні тренування можуть нести за собою негативні наслідки: ризик травм, проблем із серцево-судинною системою. Тому регулярність та помірність – ваші найкращі супутники.