Чимало людей ставлять під сумнів ефективність коротких тренувань, тому часто обирають не робити нічого. Проте при правильно підібраних вправах ви зможете отримати максимум для свого тіла.

Цікаво Економія плюс екологія: що варто знати про багаторазові прокладки

Ефективне 5-хвилинне тренування

Планка

Планка ефективна для пресу / Фото fitness

Одна з головних вправ, яка активізує чи не усі групи м'язів. Проте найбільше під час планки працює прес. Не кожна вправа дозволяє так добре та ефективно пропрацювати м'яз. Як бонус, напруження не уникнуть м'язи верхньої та нижньої частин тіла.

Тренерка Кайла Ітсінес рекомендує починати з 30 секунд 1 – 2 рази в тиждень і поступово збільшувати навантаження.

Віджимання спайдермена

Ускладніть звичні віджимання / Фото з відкритих джерел

Це не звичайні віджимання, а максимально ускладнена вправа, яка дозволить на максимум використати час, виділений на спорт. Процес ускладнює динаміка та відсутність опори – замість чотирьох точок опори, є лише три. Під час почергового підйому однієї та іншої ноги м'язи пресу працюють краще, щоб утримати рівновагу. Та й чим більше руху, тим більше спалених калорій.

Спинний місток

Недооцінена вправа, яку варто виконувати / Фото liga

Хоч ця вправа здається простою, на перший погляд, але не варто недооцінювати її ефективність. Вона прокачує м'язи сідниць на повну потужність, при цьому навантаження на колінні суглоби – мінімальне. До того ж є чимало різноманітних варіантів виконання цієї вправи, тому набридне вона не швидко.

Підйом сходами

Замість ліфта завжди обирайте сходи. Це ефективний спосіб, як без зайвих зусиль тримати себе у формі. Таке кардіонавантаження допомагає спалювати жири. Під час підйому сходами гарно працюють м'язи сідниць та стегон.

До теми Батат: невиправдано висока ціна чи справді дивовижно корисний коренеплід

Поза "Човна" і "Воїна"

Поза "воїна" / Фото verywellfit

Поза "човна" / Фото uk.lady

Цю вправу ми запозичили з йоги, яка часто вважається заняттям для душі, а не для тіла. Насправді це не так і ми спішимо цей міф розвіяти. Поза "Човна" включає м'язи пресу, зміцнює хребет і зробить вашу поставу ідеальною. Поза "Воїна" дає навантаження на ноги й витягує хребет, що також покращує поставу.