Початківцям знадобиться трохи більше часу, аби підготувати організм до більших дистанцій. Наша ціль – 5 кілометрів. Нумо бігати разом!

Цікаво 5 хвилин, 5 вправ і ви назавжди забудете про зайві кілограми

Як почати бігати

Крок 1. Обираємо зручне взуття

Перед тренування подбайте про найголовніше – оберіть зручне взуття. Для безпечної пробіжки не варто взувати старі кросівки, яких вже не шкода. Їх краще прибережіть для інших подій. Оберіть зручне взуття, яке забезпечить підтримку та врятує від небажаних травм.

Крок 2. Починаємо пробіжку: дбаємо про баланс

Важливо дотримуватись балансу: біг – відпочинок. М'язам потрібен час на відновлення. Також на витривалість впливає робота легеневої та серцево-судинної систем. Тому тренуватись потрібно не щодня: 3 – 4 рази на тиждень цілком достатньо.

Підготуйтесь до бігу / Фото Unsplash

Крок 3. Інтервальні пробіжки

Перший раз не повинен бути суцільною спробою пробігти якнайбільше. Так ви лише зашкодите собі та виснажите своє тіло. Інтервальна пробіжка – це чергування бігу та швидкої ходьби, яку з часом можна замінити на повільні пробіжки.

Повільний біг без зупинок на витривалість буде менш ефективним для вашого тіла, ніж такі контрастні балансування. Чудовою перевагою стане і втрата більшої кількості калорій.

Крок 4. Додайте біг на витривалість

З часом ви все ж можете дозволити собі біг на витривалість. Тут важливо акцентувати не на швидкому темпі, а на послідовності: обираємо зручний темп і біжимо якнайдовше. Поєднуйте інтервальний біг з бігом на витривалість, коли ваш організм буде до цього готовий.

Вам варто зменшити інтенсивність, якщо ви відчуваєте:

  • постійну втому, млявість, м'язову слабкість;
  • погіршення продуктивності;
  • зниження апетиту;
  • проблеми зі сном;
  • дратівливість;
  • апатію чи пригнічення;
  • загальну втрату мотивації.

А ви знали Дві чашки врятують від передчасної смерті: несподівані результати дослідження про чай

Програма тренувань для початківців

Важливо мати чіткий план тренування, аби не перестаратись. Якщо дотримуватись цієї програми професійного тренера Cat Kom, пробіжки будуть комфортними та принесуть вам лише користь.

Програма бігу для початківців / Скриншот 24 каналу


Програма бігу для початківців / Скриншот 24 каналу