Якщо ви шукаєте овочі, які можна додати до свого раціону, щоб покращити своє здоров'я, буряк стане чудовим вибором. Спробуйте їсти його частіше, і ви дуже швидко помітите результат!

Цікаво Баклажани корисніші, ніж ви думали: ось 3 причини їх їсти

Поживні речовини

Буряк містить більше корисних речовин, ніж ви можете подумати. Окрім цього, у овочі дуже мало калорій, тож він ідеально підійде для людей, які намагаються скинути кілька кілограмів. У буряку є чимало вітамінів та мінералів, які потрібні людському організму.

Особливо багатий цей овоч на фолієву кислоту – це вітамін, який потрібен для росту, розвитку та здоров'я серця. У буряку ви можете знайти чимало марганцю, який потрібен для формування кісток.


Буряк багатий на вітаміни / Фото Pexels

Підтримує нормальний кров'яний тиск

Здатність буряка знижувати високий кров'яний тиск давно відома. Окрім того, підвищений тиск є основним фактором ризику серцевих захворювань. Деякі дослідження довели, що буряковий сік може суттєво знизити рівень тиску.

Ймовірно, це пов'язано з тим, що у буряку є чимало нітратів, які у тілі перетворюються на оксид азоту – молекулу, що розширює кровоносні судини.

Допомагає боротися з запаленням

Буряк не тільки багатий на клітковину, але й містить пігменти, що називаються беталаїни – вони мають низку протизапальних властивостей. Це може вберегти вас від кількох хронічних хвороб, таких як ожиріння, хвороби серця та рак.

Одне з досліджень на щурах показало, що буряковий сік та екстракт можуть навіть захистити нирки та зменшити запалення в них. Втім, потрібні додаткові дослідження на людях, щоб визначити, чи споживання звичайної кількості буряка може забезпечити сильні протизапальні властивості.