Ароматний розмарин родом з Середземномор'я почали застосувати ще у давнину, як лікувальний засіб. За цей час пахуча трава перекочувала з аптечки на кухню і вдосконалила страву не одного шеф-кухаря.

Цікаво Не викидайте шкірку: які приховані корисні властивості мають залишки фруктів

До чого додати розмарин

Розмарин для страв підійде як в сушеному, так і у свіжому вигляді. Застосувати гоструваті листочки з вираженим хвойним запахом можна у дуже різних стравах. Багато хто полюбив цю приправу саме за специфічний запах, який можна використовувати для нейтралізації неприємних ароматів маринаду. Ароматна трава доповнить букет дичини, кролика, баранини, свинини, птиці, і тут йдеться не лише про запах, а й про смакові якості.

Маленька щіпка сушеного розмаринового листя може кардинально змінити палітру ароматів і смаків в кращу сторону. Приправа гарно смакує з грибами та овочами, які ви готуєте на грилі, капустою, яку ви квасите, чи іншими зимовими заготовленнями. Для таких випадків краще використовувати свіжу альтернативу, додаючи у баночку цілу гілочку приправи.

До речі, розмарин також додають і під час приготування м'яса та інших страв на вогні, аби надати запаху диму хвойної свіжості. Не бійтесь кидати його прямо на вугілля, або ж залишати на скибках м'яса.


Розмарин доповнить смак м'яса / Фото Pexels

Не бійтесь паралельно експериментувати і з іншими улюбленими спеціями, це ніяк не зіпсує страву, адже розмарин вважається "дружнім" доповнювачем. Особливо гарно він смакує у тандемі прованських або італійських трав.

Приправа гарно доповнить смак яєць, сиру і овочів, піци чи пасти, рагу, салату, овочевого супу чи соусу. Не обійшов розмарин стороною і алкогольні напої, у які теж частенько додають ароматні гілочки.

Яка користь розмарину


Чим корисний розмарин / Фото Pexels

  • Трава знімає запалення та має знеболювальну та антисептичну дію.
  • Це ефективний противірусний засіб, який також використовують для профілактики простудних захворювань.
  • Розмарин має зволожувальні властивості, тож гарно тонізує шкіру та захищає слизові оболонки.
  • Приправа допоможе зняти напругу та покращить сон.
  • Допомагає усунути больові відчуття під час менструацій у жінок.
  • Стане у пригоді і чоловікам, адже стабілізує чоловічу сексуальну функцію.