Дослідники Національного інституту наук про довкілля вияснили, що хімічне випрямляння шкодить не лише структурі волосини. Процедура може бути пов'язана з раком.

Цікаво Які продукти можуть зашкодити, якщо їх приготувати неправильно

Як вирівнювання волосся провокує рак

До дослідження американські вчені залучили 33 497 американок, вік яких був від 35 до 74 років. Експеримент тривав понад 11 років, протягом яких вчені постійно спостерігали за станом здоров'я та показниками жінок. За цей період медики зареєстрували 378 випадків раку матки серед учасниць.

Ризик страшної недуги зростав у тих, хто здійснював процедуру хімічного випрямлення волосся.

За нашими оцінками, у 1,64% жінок, які ніколи не вдавалися до процедури випрямлення волосся, до 70 років розвинеться рак матки, а ось у тих, хто робив її чотири і частіше раз на рік, ризик зростав до 4,05%. Це стрімке збільшення викликає занепокоєння. Однак важливо розуміти, що рак матки – відносно рідкісний тип раку,
– пояснює Александра Уайт, провідна авторка нового дослідження.

Статистика каже, що на злоякісні пухлини матки припадає лише 3% всіх випадків раку серед жінок, тобто недуга і справді є вкрай рідкісною. Більше схильні до цього захворювання чорношкірі жінки, які також частіше вдаються і до процедур зі зміни структури волосся.


Вирівнювання шкідливе для здоров'я / Фото Pexels

Вчені припускають, що негативний вплив може бути пов'язаний з компонентами хімічного складу, який може потрапляти на шкіру голови під час нанесення на волосся. Дослідникам потрібен час та нові експерименти, аби підтвердити свої припущення.

Поки автори посилаються лише на результати ранніх аналізів, які показують канцерогенність деяких компонентів, що є у складі професійної косметики, а саме парабени, бісфенол А, важкі метали і формальдегід.