Щоб виробити звичку регулярно чистити зуби, багато людей роблять це щодня в один і той же час. Чищення зубів щоранку та ввечері перед сном здається стандартом для більшості людей.

Але як щодо чищення зубів зранку? Слід це робити перед сніданком чи після? Деякі експерти кажуть, що чищення зубів перед сніданком набагато корисніше для зубної емалі та загального здоров'я порожнини рота. Хоча ніхто не хоче пити свій ранковий апельсиновий сік, коли у нього все ще відчувається смак фтору в роті.

Зверніть увагу Авокадо – це фрукт чи овоч: відповідь вас здивує

То коли краще чистити зуби: перед сніданком чи після

На це питання насправді може бути наукова відповідь. Під час сну у роті розмножуються бактерії, що викликають наліт. Частково тому ви можете прокинутися з неприємним смаком і подихом.

Промивання цих бактерій зубною пастою з фтором позбавляє зуби від нальоту та бактерій. Це також покриває вашу емаль захисним бар'єром від кислоти в їжі. Саме тому зуби слід чистити перед сніданком.

Правильно чистити зуби – перед сніданком / Фото Unsplash

Чищення зубів одразу після сніданку може бути шкідливе

Вам слід уникати чищення зубів після їди принаймні протягом 30 хвилин (а краще 60 хвилин), якщо ви споживаєте щось кисле. Адже залишки саме кислих продуктів можуть залишитися на зубах. Це послабить вашу емаль.

Основні продукти для сніданку є одними з найгірших продуктів для вашої зубної емалі, зокрема:

  • апельсиновий сік;
  • цитрусові;
  • сухофрукти;
  • хліб;
  • випічка.

Пийте воду або жуйте жуйку без цукру після їди, щоб очистити зуби перед чищенням.