Спробуйте замінити цукерки та інші солодощі у вашому раціоні поживними фініками, і ви відразу помітите дивовижні зміни у своєму здоров'ї. Ці плоди не тільки дадуть вам заряд енергії на цілий день, але і зміцнять здоров'я та допоможуть запобігти багатьом хворобам.

Цікаво Цим людям не можна їсти шпинат

Чим корисні фініки

Фініки можуть бути дуже поживним перекусом, адже вони досить калорійні і дуже солодкі, проте вони можуть допомогти вам схуднути. Через сполуки у ягодах рівень "поганого" холестерину у вашому організмі падатиме, і це допоможе контролювати вагу.

Я б запропонував подумати про додавання фініків у свій раціон, фініки та їхні природні сполуки відіграють важливу роль у запобіганні хворобам та проявляють антиоксидантну, протизапальну та антибактеріальну дію,
– поділився доктор Сіддхрт Гупта.

Багаті фініки й на різні антиоксиданти, які допомагають боротися з хворобами. Екстракти цих плодів можуть бути корисними для здоров'я нирок. Останні дослідження показали, що ягоди зменшують концентрацію креатиніну та сечовини в організмі.

Каротиноїди, яких у фініках також чимало, допоможуть оздоровити ваше серце та знизити ризик захворювання очей. Містяться у ягодах також флавоноїди, які вважаються чудовим протизапальним засобом. Вони можуть допомогти людям, які хворіють на діабет, хворобу Альцгеймера, а також захищають від деяких видів раку.


Фініки мають протизапальну дію / Фото Pexels

Ягоди багаті й на мідь, магній та селен, а ці речовини вкрай важливі для підтримки та росту кісток. Натомість вітамін К допоможе згортанню крові та регенерації тканин і кісток. Тож додати фініки до свого раціону варто людям, які хворіють на остеопороз.

Допомогти ці плоди можуть і тим, хто страждає від безсоння. Якщо ви не висипаєтеся протягом тривалого часу, спробуйте зробити напій з фініків і лісових горіхів, і вже за кілька тижнів ви відчуєте різницю у якості відпочинку.

Вітаміни С і D, які є у складі фініків, допоможуть підтримувати вашу шкіру еластичною та затримають молодість на кілька зайвих років. Цей плід також запобігає накопиченню великої кількості меланіну.