Дуже часто на психічне, та й фізичне здоров'я негативно впливають соціальна ізоляція та самотність – як реальні, так і уявні. Саме вони збільшують ризики передчасної смерті на 26 та 29%.

Цікаво Як вийти з депресії самостійно: 5 порад, які здивують

Як сумна музика допомагає

Останні дослідження показали, що прослуховування сумної музики може принести користь з тієї ж причини, з якої людям допомагають сумні розмови.

У випадку з розмовами відповідь, здається, полягає в тому, що вираження смутку створює відчуття справжнього зв’язку. Ми припускаємо, що сумна музика також може мати таку цінність. Слухання сумної пісні може дати людині відчуття справжнього зв’язку,
– пояснили науковці у статті.

Саме розповідання сумних історій реальним людям створює унікальне відчуття зв'язку та дозволяє висловити смуток незвичайним способом. Втім, у прослуховування музики справді важливий не той смуток, що відчуває слухач, а той, що виражений у пісні чи мелодії.

Дослідники вважають, що незалежно від жанру композиції ви можете відчути емоційний зв'язок як із самою музикою, так і з композитором чи персонажами з пісні.


Сумна музика може допомогти, як і розмови / Фото Pexels​

Дуже важливий і той контакт, що утворюється з самим собою у момент самотності та роздумів. Ви можете відчути навіть зв'язок з ширшою авдиторією людей, які вже слухали цю музику раніше та відчували схожі з вами емоції.

Прослуховування сумної музики дозволяє відчути глибшу емпатію, проаналізувати свої емоції та краще виражати почуття.