Звісно, догляд за собою – це важливо, але харчування – це фундамент, який безпосередньо впливає на зовнішній вигляд. Дієтологиня Соломія Наум зібрала 5 звичок, які негативно впливають на імунітет та пришвидшують старіння.

Читайте також Психічне здоров'я та їжа: лікарі розповіли, які продукти корисні для мозку

Фастфуд

Трансжири (такі, як маргарин) та обсмажування в олії на високих температурах (особливо, якщо це олія з низькою димовою точкою), підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань та негативно позначаються на судинах.

Насичені жири

Це жири, які містяться в продуктах тваринного походження і вони необхідні нашому організму. Але якщо їх більше ніж 20 – 30% від добового раціону, порушується ліпідний обмін і зростає запалення в клітинах.

Зневоднення

Вода необхідна для правильного функціонування всіх органів і насичення крові поживними речовинами. Потрібно пити в середньому 30 мілілітрів чистої води на кілограм ваги. Але збільшувати дозу варто поступово.

Випічка

Дріжджі з цукром порушують мікрофлору кишечника і сприяють розвитку патогенних бактерій. Якщо не зловживати випічкою, ймовірність таких проблем буде значно нижчою.

Алкоголь

Алкоголь знижує рівень вітаміну А в організмі, який є важливим антиоксидантом, що бореться з запальними процесами. Тому відмова від алкоголю теж піде на користь організму.